Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Filip Antonowicz, nowy prowadzący „PnŚ”, ma znaną siostrę. Na pewno ją kojarzycie. Rudowłosa piękność gra w serialach
Julia Bogucka
Julia Bogucka 28.01.2024 20:20

Filip Antonowicz, nowy prowadzący „PnŚ”, ma znaną siostrę. Na pewno ją kojarzycie. Rudowłosa piękność gra w serialach

Filip Antonowicz siostra
Michal Rozbicki/East News, Instagram

Media publiczne od ponad miesiąca przechodzą gigantyczne zmiany. Dotknęły one między innymi popularny program “Pytanie na Śniadanie” emitowany w telewizyjnej “Dwójce”. Wymieniono w nim cały skład prowadzących. Jeden z nich ma jeszcze wiele tajemnic do odkrycia. Wiedzieliście, co robi jego siostra?  

Filip Antonowicz nowym prowadzącym "Pytania na Śniadanie"

Od 19 grudnia jesteśmy świadkami olbrzymich zmian w Telewizji Polskiej. To wszystko ma związek z przegłosowaniem przez Sejm uchwały dotyczącej bezstronności i rzetelności mediów publicznych. Po tych wydarzeniach w tych podmiotach doszło do prawdziwej rewolucji. Jeśli mowa o TVP, ze stacją pożegnała się duża liczba dziennikarzy i dziennikarek, a niektóre formaty zmieniły swój kształt.

Jednym z nich jest emitowane w telewizyjnej “Dwójce” “Pytanie na Śniadanie”. Modyfikacje rozpoczęły się od powołania nowej szefowej, Kingi Dobrzyńskiej. Ta zapowiedziała, że jej głównym celem będzie utrzymanie sympatii widzów do śniadaniówki. Niedługo później z pracą pożegnali się wszyscy dotychczasowi prowadzący, a na ich miejsce powołano nowych. To między innymi Filip Antonowicz, który niedawno zadebiutował na kanapie “Pytania na Śniadanie” u boku Katarzyny Dowbor.

Katarzyna Dowbor wróciła do TVP i tak przywitała Polaków. Słowa zapamiętamy na długo, ciężko powstrzymać emocje Polacy włączyli rano TVP i aż ich zatkało. "To żart?", w sieci aż wrze od dyskusji po emisji "PnŚ" z nowymi prowadzącymi

Filip Antonowicz i jego kariera

Pochodzący z Torunia dziennikarz do tej pory związany był przede wszystkim ze stacjami radiowymi. Punktem rozwoju jego kariery stała się Warszawa, a na swoim koncie ma współpracę m.in. z takimi podmiotami medialnymi jak MTV. Współpracował również z Polskim Radiem, a także obejmował stanowisko dyrektora stacji Mixtape. W ostatnim czasie występował na antenie Radia Eska jako prowadzący porannego pasma.

Debiut dziennikarza w programie “Pytanie na Śniadanie” odbył się w sobotę 27 stycznia. To właśnie wtedy zaczął dzielić kanapę ze starszą od siebie o 26 lat Katarzyną Dowbor. Ta różnica jednak nie robi na nich żadnego wrażenia, ponieważ od momentu pojawienia się na ekranach, zauważono pomiędzy nimi pozytywną energię.

ZOBACZ TEŻ: To już pewne! Największy powrót w historii "Pytania na śniadanie" w sobotę. Wciąż jest jedna niewiadoma

Filip Antonowicz ma sławną siostrę

Filip Antonowicz nie jest jednak jedynym popularnym członkiem swojej rodziny. Dziennikarz ma bowiem starszego brata, Dominika, który osiąga sukcesy w branży naukowej. Jest bowiem profesorem wydziału Filozofii i Nauk Społecznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Związany jest również z Uniwersytetem Gdańskim. Myślicie, że to wszystko? Teraz zapnijcie pasy, tę twarz na pewno kojarzycie.

EN_00933480_0108.jpg
Źródło: Michal Rozbicki/East News

Anna Antonowicz to siostra nowego prowadzącego “Pytania na Śniadanie”. Jak się okazuje, spełnia się jako aktorka, a pracuje przede wszystkim przy produkcjach niemieckich. Ma jednak na swoim koncie rolę w niezwykle popularnym serialu dostępnym na platformie streamingowej Netflix. Anna Antonowicz wystąpiła bowiem w roli carycy Aleksandry Fiodorowny, żony cara Mikołaja II Romanowa w produkcji “The Crown”, opowiadającej o losach Królowej Elżbiety II. Rozpoznaliście ją?