Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Eurowizja 2023: doszło do incydentu. Edyta Górniak w centrum przykrej sytuacji
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 26.02.2023 22:37

Eurowizja 2023: doszło do incydentu. Edyta Górniak w centrum przykrej sytuacji

Edyta Górniak
Fot. KAPiF

26 lutego odbyły się polskie preselekcje do tegorocznego konkursu Eurowizji. O zwycięstwie decydowali zarówno telewidzowie głosami SMS-ów, jak i jury, którego przewodniczącą była Edyta Górniak. Po ogłoszeniu wyników rozpętała się prawdziwa burza, a w sieci nie brakuje oskarżeń o ustawkę.

Do finału polskich preselekcji dostali się Natasza, Maja Hyży, Ahlena, Kuba Szmajkowski, Jann, Blanka, Alicja Szemplińska, Jan Majewski, Dominik Dudek i Felivers. Co tak rozgniewało widzów dzisiejszego koncertu?

Preselekcje do Eurowizji 2023: Edyta Górniak w centrum krytyki

Do dziś głównym faworytem do zwycięstwa w preselekcjach był Jann. Niestety jurorzy umieścili go na dość dalekim, czwartym miejscu. Na pierwszym znalazła się Blanka, na drugim Dominik Dudek, a na trzecim zespół Felivers. Kiedy Górniak odczytywała wyniki, publiczność zaczęła głośno buczeć, tupać i syczeć na znak protestu.

Kiedy podliczono też głosy publiczności, Jann przeskoczył o kilka miejsc do przodu, lądując finalnie na drugim. Niestety wynik z SMS-ów okazał się zbyt niski, by to on w maju pojechał do Liverpoolu. Preselekcje wygrała Blanka. Wtedy gniew i oburzenie zebranych w studiu okazał się jeszcze głośniejszy.

"Potworny grzyb i pył". Ekipa "Nasz nowy dom" i Katarzyna Dowbor byli przerażeni domem, musieli działać

Polskie preselekcje wygrała Blanka, Jann na drugim miejscu. Reakcje widzów

W tegorocznym jury preselekcji do Eurowizji 2023 znaleźli się Edyta Górniak, Marek Sierocki, Aneta Woźniak, Marcin Kusy oraz Agustin Egurrola. Z pewnością nie spodziewali się, że nawet zebrana na koncercie publiczność tak negatywnie i donośnie zareaguje na ich wybory.

Kiedy w oficjalnych mediach społecznościowych stacji TVP pojawił się wpis informujący o tym, że preselekcje wygrała Blanka, w sieci zawrzało. Teraz nie tylko publiczność, ale i internauci dali wyraz swojej frustracji. Oberwało się również przewodniczącej jury.

Widzowie i publiczność oburzeni decyzją jury. Krytyka Edyty Górniak

Krytyczne komentarze pod wpisem informującym o zwycięstwie Blanki mnożą się w zastraszającym tempie. Internauci krytykują zarówno samą zwyciężczynię, jak i decyzję jurorów. Część osób sugeruje nawet, jakoby wyniki preselekcji były ustawione.

Edyta Górniak, tyle się znasz na muzyce właśnie.

– Kopia Ariany Grande jedzie reprezentować Polskę. Jann to coś świeżego i to on powinien wygrać.

– No i nie oglądam Eurowizji w tym roku.

– Ustawka jak zwykle.

– Takich przekrętów nie można wybaczyć.

– Mam nadzieję, że jurorzy nie będą potrafili sobie spojrzeć w twarz w lustrze przez najbliższy czas.

– Jak zwykle ustawione. Chłopak z 2. miejsca miał szansę. Szkoda.

– Ustawiony przekręt, nic tą piosenką nie wniosła i nie zaprezentowała, oprócz kręcenia tyłkiem. Alicja i Jann powinni być w tej dwójce, oczywiście na korzyść piosenki „Gladiator”. Po prostu żenada.

– Mogliście nie organizować preselekcji tylko od razu ją wysłać, byłoby taniej, oszczędzilibyście ludziom nerwów. Dziękujemy TVP za te dwie godziny niepotrzebnej ustawki – grzmią w komentarzach.

Zobacz zdjęcia:

Edyta Górniak
Preselekcje do Konkursu Piosenki Eurowizji 2023, fot. KAPiF
Edyta Górniak
Blanka: preselekcje do Konkursu Piosenki Eurowizji 2023, fot. KAPiF
Edyta Górniak
Jann: preselekcje do Konkursu Piosenki Eurowizji 2023, fot. KAPiF
Powiązane
Sławomir, Zenon Martyniuk
Jak dobrze znasz disco polo? 7 na 10 to już świetny wynik