Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Elżbieta Zapendowska skrytykowała piosenkę Luny! Padły MOCNE słowa
Anna Borkowska
Anna Borkowska 20.02.2024 07:56

Elżbieta Zapendowska skrytykowała piosenkę Luny! Padły MOCNE słowa

Elżbieta Zapendowska zmieszała z błotem piosenkę Luny!
Elżbieta Zapendowska zmieszała z błotem piosenkę Luny! Fot. Kapif

Elżbieta Zapendowska jest znaną polską krytyk muzyczną i specjalistką od emisji głosu. Zyskała w naszym kraju ogromną rozpoznawalność jako jurorka w takich show rozrywkowych, jak: “Idol” (2002–2005, 2017), “Jak oni śpiewają” (2007–2009) czy “Must Be the Music. Tylko muzyka” (2011–2016). Co sądzi o najnowszej piosence Luny „Tower”, z którą młoda piosenkarka będzie nas reprezentować podczas tegorocznej Eurowizji?

Elżbieta Zapendowska zna się na głosie, jak nikt inny

Elżbieta Zapendowska jest prawdziwą specjalistką ds. głosu. Niczym mentorka muzyczna, przyczyniała się do rozkwitu polskiej sceny dźwiękowej, wspierając takich artystów jak: Michał Bajor, Edyta Górniak, Łukasz Zagrobelny czy Doda. 

Elżbieta Zapendowska
Elżbieta Zapendowska

Nie ograniczała się jednak tylko do nauczania - swój ślad pozostawiała także poprzez udział w nagraniach płyt znanych wykonawców, włączając w to Ryszarda Rynkowskiego, Marylę Rodowicz, Kasię Kowalską czy Marka Kościkiewicza. Jej wkład był jak harmonia w melodyjnym dziele, dodając głębi i barw tej muzycznej podróży.

Co ekspertka sądzi na temat piosenki Luny - „Tower”, z którą młodziutka artystka poleci do Szwecji, by reprezentować nas podczas tegorocznej Eurowizji?

Fani są WŚCIEKLI: "Żenująca telewizja!" Poszło o wyniki Eurowizji Justyna Steczkowska SKOMENTOWAŁA zwycięstwo Luny! Mocne słowa

Elżbieta Zapendowska zmieszała z błotem piosenkę Luny

Luna, czyli Aleksandra Wielgomas, wzięła udział w preselekcjach do Eurowizji 2024 i była jedną z faworytek do roli reprezentantki naszego kraju podczas tego wydarzenia. Po wielu tygodniach oczekiwania, wczoraj tuż po godzinie 9 rano ogłoszono, że to właśnie ona będzie reprezentować Polskę na 68. Konkursie Piosenki Eurowizji w szwedzkim Malmö. Jej utwór "Tower" będzie dźwiękowym ambasadorem naszego kraju. Co myśli na ten temat Elżbieta Zapendowska?

Okazuje się, że kompletnie nie przypadł jej do gustu utwór zaśpiewany przez Lunę. Elżbieta Zapendowska, znana z otwartości i bezpośredniości, nie ukrywa swojego rozczarowania w kontekście utworu zaśpiewanego przez Lunę w ramach jej przyszłego występu na Eurowizji 2024. Zdaniem Zapendowskiej, utwór "Tower" nie spełnił oczekiwań ani standardów, jakie powinny towarzyszyć reprezentacji Polski na tak prestiżowym konkursie muzycznym. 

"Słuchałam jej piosenki, bo słuchałam tych dwudziestu, które miały największe szanse na zwycięstwo. Przeleciała mi kompletnie bez zapamiętania. (...) Musiałabym tego jeszcze raz posłuchać, ale skoro nie zapamiętałam, to na pewno nie jest to jakiś utwór, który wbija w podłogę. Były na pewno lepsze piosenki" - przyznała Zapendowska w rozmowie z Plotkiem.

Kiedy Luna wyjedzie na Eurowizję 2024?

68. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w Szwecji a konkretnie w Malmö Arena. Półfinały konkursu będziemy mogli zobaczyć 7 i 9 maja, a Wielki Finał zaplanowano na 11 maja 2024 roku. 

Hasło przewodnie tegorocznej imprezy brzmi: “United By Music”. W konkursie udział weźmie 37 państw.

Eurowizja to nie tylko święto muzyki, ale także okazja do kultywowania różnorodności kulturowej i artystycznej Europy, integrowania narodów oraz kreowania wspólnej przestrzeni muzycznej. Konkurs jest znany z widowiskowych występów scenicznych, nierzadko zaskakujących kostiumów i efektownej choreografii. Eurowizja cieszy się dużą popularnością, przyciągając miliony widzów przed telewizory każdego roku.

Powiązane
Czesław Niemen, Kora
Największe przeboje PRL. Jeden z czterech nie pasuje do autora. Zgadniesz który?