Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Dziennikarze dotarli do domu, w którym mieszkał Salahuddin S. Poznaliśmy kilka szczegółów
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 25.06.2023 15:39

Dziennikarze dotarli do domu, w którym mieszkał Salahuddin S. Poznaliśmy kilka szczegółów

Salahuddin S.
Dom Salahuddina S. Fot. youtube.com/@KOS_TV, PAP/Marcin Furydyna

Dziennikarzom udało się dotrzeć do domu, w którym mieszkał oskarżony o zabójstwo 27-letniej Anastazji Salahuddin S.. Budowla jest położona zaledwie 1 kilometr od miejsca, w którym 18 czerwca odnaleziono ciało Polki. Ponadto było to ostatnie miejsce, w którym widziano ją żywą. Jakie tajemnice skrywa to miejsce?

Wiadomo, jak wygląda dom, w którym Anastazja była widziana z Salahuddinem S. przed śmiercią

Sprawa morderstwa 27-letniej Anastazji Rubińskiej obiegła media w całej Europie. Szczególnie mieszkańcy greckiej wyspy Kos, na której doszło do zbrodni, czują się bardzo niekomfortowo z wydarzeniami, do których doszło. O tak brutalnej zbrodni nie było mowy w tym miejscu od lat. Niepokój Greków dodatkowo budzi fakt, że oskarżony o zabójstwo Anastazji Salahuddin S. był obcokrajowcem. To sprawia, że nieufność względem innych nacji pogłębia się.

Dziennikarz Polskiej Agencji Prasowej pojechał na wsypę Kos i zdał stamtąd ciekawą relację. Dom, w którym mieszkał Salahuddin S., jest położony w północnej części wyspy, na peryferiach miasta. Sąsiedzi podobno nie pokazują się na ulicy, a wiele domów ma zasłonięte rolety. Przechodnie unikają nieznajomych, nie udzielają komentarzy. 

Burza w komentarzach po koncercie ku czci Kory. "Tak sponiewierać cudowne utwory"

W okolicy domu, który zamieszkiwał Salahuddin S., mieszka społeczność obcokrajowców

Salahuddin S. zatrzymał się u mężczyzny, który jest Pakistańczykiem. Jednak w domu, w którym obaj mieszkali, znajduje się więcej mieszkań. Przebywa tam jeszcze kilku innych migrantów, jak poinformował PAP ochroniarz doglądający nieruchomości. 

Nie ma tu policji. Ja zostałem poproszony przez właściciela domu, aby odpędzać dziennikarzy, którzy się tu kręcą cały czas – powiedział mężczyzna. 

Gdy dziennikarz PAP przebywał na miejscu, wszystkie okna budynku były zasłonięte. Na podwórku widać było kilka kur. Dom wygląda na całkiem zwyczajny, jednak to właśnie tam 27-letnia Anastazja była po raz ostatni widziana żywa.

– To tam, to ta ulica – wskazywała pewna kobieta, która pracuje w pobliskiej cukierni. Dodała, że w okolicy mieszka wielu obcokrajowców, jednak jej zdaniem nie stanowią zagrożenia, ponieważ są to przeważnie rodziny z dziećmi.

Ciało Anastazji odnaleziono kilometr od domu Salahuddina S.

Anastazja Rubińska, której zaginięcie zgłoszono 13 czerwca, została odnaleziona martwa 6 dni później. Ciało leżało ok. 1 kilometra w odległości od domu, w którym mieszkał oskarżony o popełnienie tej straszliwej zbrodni Salahuddin S. Dodatkowo 500 metrów dalej, w jednym z pustostanów, śledczy odnaleźli telefon ofiary.

Dodatkowo na niekorzyść Salahuddina S. przemawia fakt, że to z nimi jako ostatnim była widziana Anastazja, gdy jeszcze żyła. Opowiedział o tym Pakistańczyk, z którym mężczyzna dzielił mieszkanie. Obecnie śledczy dysponują dowodami, według których przed Salahuddinem S. zostały postawione zarzuty uprowadzenia, gwałtu oraz zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem dokonanego na Anastazji.

Dom Salahuddina S.
Dom Salahuddina S. Fot. PAP/Marcin Furydyna

źródło: pap.pl

Powiązane
Quiz, jak wiele pamiętasz ze szkolnych lat
Pytania ze szkoły podstawowej. Ile zostało ci w głowie? Sprawdź, czy odpowiesz na wszystkie pytania