Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Dziadek znalazł w lesie 130-letni nagrobek. Oczyścił go i jego oczom ukazał się niezwykły napis
Barbara Ruppel
Barbara Ruppel 08.12.2019 10:58

Dziadek znalazł w lesie 130-letni nagrobek. Oczyścił go i jego oczom ukazał się niezwykły napis

dziadek
Fot.jestpozytywnie.pl

Dziadek uwielbiał spacerować po lesie z aparatem i robił to tak często, jak tylko mógł. Pewnego dnia, podczas wędrówki zauważył dziwnie wyglądający kamień, który okazał się 130-letnim nagrobkiem. Gdy go oczyścił, nie mógł uwierzyć w to, kto jest pod nim pochowany.

Stary, omszały nagrobek, który znalazł pewien dziadek w angielskim lesie wzbudził niemałe zainteresowanie mediów na całym świecie. Nic dziwnego – 130-letni kamień nagrobny skrywał uroczy napis. Kto jest pod nim pochowany?

Dziadek odkrył 130-letni nagrobek w lesie

Sid Saunders to mieszkaniec portowego miasta Hastings w hrabstwie East Sussex, w Wielkiej Brytanii. Mężczyzna regularnie spędza czas na pieszych wycieczkach po pobliskich lasach – zawsze uzbrojony w aparat fotograficzny.

Pewnego dnia, podczas jednej z pieszych wędrówek dziadek natknął się na dziwnie wyglądający kamień, który przy bliższej obserwacji okazał się omszałym nagrobkiem. Sid, zaintrygowany znaleziskiem postanowił dowiedzieć się, do kogo należał. Wrócił do domu, zabrał narzędzia potrzebne do oczyszczenia nagrobka i pełen ekscytacji ruszył z powrotem do lasu.

Do kogo należał tajemniczy nagrobek?

Tajemniczy nagrobek, zastanawiał się Sid, mógł należeć do kogoś, kto został wykluczony, może do samobójcy, może do kogoś, kto nie był mile widziany na cmentarzu – pochówek w samym środku lasu był czymś niespotykanym, wręcz dziwnym.

Dziadek postanowił oczyścić kamień nagrobny i dowiedzieć się prawdy o osobie spoczywającej pod nim przez 130 lat. Z każdą kolejną warstwą mchu odpadającą z nagrobka napięcie w mężczyźnie rosło – w końcu jego ciężka praca zaowocowała i jego oczom ukazał się niecodzienny napis. Co znajdowało się na nagrobku?

Pamięci Małego Księcia
Urodzony w sierpniu 1869 r.
Zmarł w grudniu 1882 r. – głosił napis na starym nagrobku.

13-letni Mały Książę spoczywał w środku lasu już od ponad 130 lat. Początkowo dziadek myślał, że natknął się na grób nastoletniego chłopca, jednak kiedy dostrzegł wyrytą obok daty podobiznę ze spokojem i wzruszeniem stwierdził, że pod ziemią od 130 lat spoczywa nie nastolatek, a… królik! Na nagrobku została wyryta bowiem podobizna królika.

– Mały Książę musiał być bardzo kochany przez rodzinę, która się nim zajmowała, skoro przeżył aż 13 lat. – stwierdził w jednym z wywiadów Sid.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

dziadek

Dziadek uwielbiał piesze wędrówki po lesie.

dziadek

Pewnego dnia odnalazł stary nagrobek.

dziadek

Okazało się, że nagrobek sprzed 130 lat należał do…królika.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Sklep w Niemczech wpadł na oburzający pomysł. Interweniowała polska ambasada w Berlinie
  2. Mama wstrzykiwała botoks swojej 8-letniej córeczce. Twierdziła, że ma solidny powód
  3. Dagmara z „Królowych życia” ma nowego partnera? Gwiazda wyznała, że w jej życiu pojawił się wyjątkowy mężczyzna
  4. Agnieszka Radwańska planuje zostać Ministrem Sportu? Tenisistka wyjawiła swoje plany w szczerym wywiadzie
  5. Nie żyje Hanna Polk. Gwiazda najlepszych polskich seriali, nagłe straszne doniesienia
Powiązane
Sławomir, Zenon Martyniuk
Jak dobrze znasz disco polo? 7 na 10 to już świetny wynik