Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Dorota Wellman w młodości. Urocze zdjęcie wyciekło do sieci
Aleksandra Gadzińska
Aleksandra Gadzińska 25.02.2023 13:49

Dorota Wellman w młodości. Urocze zdjęcie wyciekło do sieci

Dorota Wellman
fot. instagram.com/tele.nostalgia

Media obiegło archiwalne zdjęcie, w pierwszej chwili aż trudno uwierzyć, kto się na nim znajduje. Dziś nieodłącznie związana z TVN, doświadczenie pozyskiwała w innych stacjach. Tak niemal 30 lat temu wyglądała Dorota Wellman. 

Dziś aż trudno uwierzyć, że przebojowa, bezpośrednia i wygadana prezenterka TVN w przeszłości była jedną z twarzy konkurencyjnej stacji. Pamiętacie program, który prowadziła? 

Dorota Wellman 30 lat temu. Dziś nie mieści się w głowie, jak wyglądała jej kariera

Dziś nieodłączna partnerka Marcina Prokopa, czołowa prezenterka TVN i osoba publiczna słynąca z legendarnego już dystansu do siebie i poczucia humoru — Dorota Wellman jest jedną z najpopularniejszych polskich dziennikarek. 

Trudno wyobrazić sobie ją w innej stacji, a przecież jeszcze nie tak dawno temu jej drugim domem było studio TVP. Ukończywszy studia polonistyczne na Uniwersytecie Warszawskim, warsztat szlifowała w stacjach radiowych: “Solidarność”, Esce, ZET, czy Tok Fm, a jeszcze wcześniej próbowała nawet swoich sił w reżyserii. Szybko jednak upomniała się o nią telewizja. 

Klientka macała pieczywo w Biedronce. Kasjerka nie wytrzymała

Zanim powstało "Pytanie na śniadanie", czyli jak zaczynała Dorota Wellman

Większość osób kojarzy jej występy w “Pytaniu na śniadanie”. To właśnie tam miał swój początek niezastąpiony, ekranowy duet z Prokopem. Dorota Wellman zaczynała jednak pracę w śniadaniówce, mając kilkuletnie doświadczenie antenowe w Telewizji Polskiej. 

W latach 90. prowadziła program “Goniec”. Kulturalny program ruszył z kopyta w drugiej połowie 1994 roku, miał być tworzony przez Redakcję Publicystyki Kulturalnej Programu 1 i prowadzony przez młody kwiat polskiego dziennikarstwa. Wśród prowadzących znalazł się nie kto inny, jak niewiele ponad 30-letnia wówczas Dorota Wellmann. 

Teraz zdjęcie z tego niezwykłego okresu wykopał spod ziemi profil “TeleNostalgia”. W pierwszej chwili można jednak wpaść w konsternację. Czy kobieta na zdjęciu ze skromnie, może ciut nerwowo splecionymi palcami to naprawdę późniejsza gwiazda TVN? 

Dorota Wellman na zdjęciu sprzed 28 lat

Niemal 30 lat starsza Dorota Wellman zupełnie nie przypomina siebie z przeszłości. Także fryzurę nosi dziś inną — choć zdaje się, że już wtedy upodobała sobie krótkie, chłopięce cięcia. Oczywiście kilkoro internautów zwróciło także uwagę na różnicę w masie ciała, która zaszła w ciągu prawie trzech dekad. 

Pod spodem nie zabrakło więc przytyków i szpil w stronę dziennikarki — wiemy jednak, że ona sama uwielbia śmiać się z siebie, a złośliwe komentarze zbywa machnięciem ręki. 

 - Pracując w telewizji, codziennie jestem poddawana krytyce. W komentarzach nazywają mnie grubą świnią, baleronem [...]. Przejmują mnie tylko uwagi dotyczące mojej pracy. To jest istotne. Jeśli komuś kojarzę się ze świnią to trudno - stwierdziła na łamach Plejady. 

Źródło: Pomponik, WP Kobieta

Powiązane
Cezary Żak
Jak dobrze znasz seriale TVP? Tylko najlepsi poradzą sobie z quizem