Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Czekali w sądzie, ale Antek Królikowski nie przyszedł. Wylądował w szpitalu
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 15.05.2024 09:47

Czekali w sądzie, ale Antek Królikowski nie przyszedł. Wylądował w szpitalu

Antek Królikowski
Fot. KAPiF

W styczniu 2024 roku Antek Królikowski usłyszał wyrok za prowadzenie samochodu pod wpływem środków odurzających. Jego obrońca złożył w tej sprawie apelację. Warszawski sąd miał rozpatrzeć ją na rozprawie 14 maja, jednak aktor się na niej nie stawił. Zaraz potem gruchnęły wieści o szpitalu. Adwokat Królikowskiego ujawnił przykre szczegóły.

Antoni Królikowski usłyszał niekorzystny wyrok

Na początku roku Sąd Rejonowy Warszawa-Wola orzekł wobec aktora karę ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania prac społecznych i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych przez 3 lata. Antek Królikowski został skazany za prowadzenie auta, będąc pod wpływem marihuany. Jak tłumaczył, stosuje ten środek w celach medycznych, łagodząc nim skutki stwardnienia rozsianego, na które choruje od lat. Jednocześnie artysta zaznaczył, że miał nigdy nie prowadzić samochodu przed upływem 8 godzin od zażycia leków. Jego argumentacja obrony nie przekonała jednak sędzi, która ogłosiła niekorzystny dla aktora wyrok. 

Obrońca Królikowskiego złożył w tej sprawie apelację. Rozprawa w tej sprawie została wyznaczona na wtorek 14 maja. Niespodziewanie okazało się, że artysta się na niej nie pojawił. Powód ku temu był bardzo poważny, ponieważ pojawiły się doniesienia, że przebywa w szpitalu.

Ostrowska-Królikowska o zdradzie męża. Ujawnia, co usłyszała od córki Była dziewczyna Królikowskiego miażdży inne kobiety. Dołączyła do Konfederacji

Antek Królikowski nie stawił się na rozprawie

We wtorek 14 maja Antek Królikowski miał stawić się w Sądzie Okręgowym w Warszawie na rozprawie, podczas której rozpatrywana była jego apelacja od jego styczniowego wyroku. “Super Express” dowiedział się, że obrońca domagał się podczas niej uniewinnienia lub zmiany wyroku, tak, by sąd odstąpił od zakazu prowadzenia pojazdów lub wymierzył go w czasie 1 roku, po to, by aktor nie musiał podobnie zdawać egzaminu na prawo jazdy. 

Do sprawy zostały dołączone raporty i naukowe publikacje, które mają udowodnić, że istnieje słaby wpływ stężenia THC na zdolności motoryczne. Jest to główna linia obrony Królikowskiego. Artysta jednak nie miał szansy, by osobiście pojawić się przed sądem. Okazało się, że obecnie przebywa w szpitalu.

ZOBACZ TEŻ: Małgorzata Ostrowska-Królikowska nazwana kłodą. Zrobiło się nieprzyjemnie

Antek Królikowski trafił do szpitala, co mu dolega?

Antek Królikowski nie pojawił się na rozprawie, na której była rozpatrywana apelacja od jego wyroku. Jak podają media, przebywa on w szpitalu. Dlaczego? Na ten temat wypowiedział się adwokat artysty, który wytłumaczył, że ten przebywa w ośrodku medycznym, ponieważ przechodzi zabieg.

Sąd podejmie decyzję dot. apelacji od wyroku Królikowskiego w przeciągu najbliższych dni.

Antek Królikowski (1).jpg
Fot. KAPiF