Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Chwile od porażki, a tu takie reakcje. Sceny na ceremonii wręczenia medali dla Polaków
Julia Bogucka
Julia Bogucka 10.08.2024 15:33

Polscy siatkarze medale

Igrzyska Olimpijskie zakończyły się dla polskich siatkarzy radośnie, ale z nutą goryczy. Mimo olbrzymiej walki zawodnikom nie udało się wywalczyć złotego medalu, który zostaje na koncie Francuzów. Odbyła się ceremonia medalowa. Na szyjach rodzimych reprezentantów zawisły srebrne krążki.

Trudny finał piłki siatkowej mężczyzn na Igrzyskach Olimpijskich

Po raz pierwszy od 48 lat polscy siatkarze mogli stanąć na boisku w ramach finału Igrzysk Olimpijskich. Co się nie wydarzy, powrócą do kraju z medalami na szyi. Kilka godzin temu pozostało tylko jedno pytanie — czy będzie on złoty, czy srebrny. O 13:00 rozbrzmiał pierwszy gwizdek, a zawodnicy rozpoczęli trudne zmagania z Francuzami, którzy są jednocześnie gospodarzami turnieju.

Cały stadion wypełnił się kibicami naszych przeciwników, choć nie brakuje również polskiej części widowni. Od początku spotkania czuć, że tłum francuskich dopingujących dał siatkarzom dodatkowy zastrzyk motywacji. Szybko wysunęli się na prowadzenie i skończyli set z wynikiem 19:25. To był pierwszy moment, w którym Polakom zostały podcięte skrzydła.

Łzy napływają do oczu po słowach taty Julii Szeremety. "O jedno proszę" Boniek podpadł internautom, taki wpis zamieścił po sukcesie Kaczmarek

Polacy zdobyli srebro w Igrzyskach Olimpijskich

Mecz z Francuzami był niezwykle trudny, a polscy siatkarze nie tracili ducha walki. Jednak z każdym punktem było czuć, że nadzieja na zwycięstwo zaczyna opuszczać rodzimych zawodników. Drugi set zakończył się bardzo podobnie do pierwszego, a na boisku nie zabrakło nerwowych momentów. Mimo chwil błysku nie udało się powstrzymać Francuzów przed uzyskaniem kolejnego seta.

Trzecia partia była decydująca. To była ostatnia szansa dla polskich siatkarzy, aby zyskać czas na walkę. Choć zapowiadało się na to, że pojawi się światełko w tunelu podczas tego meczu, ostatecznie Francuzi z powrotem wysunęli się na prowadzenie. Odrobinę nadziei w sercach kibiców zasiał Wilfredo Leon, który swoją zagrywką zdobył punkty tuż przed piłką meczową dla przeciwników. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla gospodarzy turnieju.

Ceremonia przyznania medali siatkarzom

Teraz wszystko jest już jasne. Złoty medal Igrzysk Olimpijskich wędruje do Francuzów, Polacy muszą pocieszyć się srebrnymi krążkami. Na trzecim miejscu podium uplasowały się Stany Zjednoczone, z którymi rozegraliśmy imponujący mecz półfinałowy. Tuż po ostatnim spotkaniu przygotowano podium, a siatkarze poszli przygotować się na uroczystość. Po dłuższej przerwie rozpoczęła się ceremonia wręczenia medali.

Na boisku najpierw pojawiły się sztaby szkoleniowe wszystkich trzech drużyn, po pewnym czasie na płytę weszli przygotowani zawodnicy. Siatkarze zajęli swoje miejsca na podium i poczekali na moment, w którym odpowiedni medal zawiśnie na ich szyi. Najpierw uhonorowano zawodników Stanów Zjednoczonych, następnie polskich zawodników. Nagrody w końcu trafiły do ich właścicieli.