Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Koszmar we Francji! "Grają jak natchnieni", tak się skończył pierwszy set
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 10.08.2024 13:29

Koszmar we Francji! "Grają jak natchnieni", tak się skończył pierwszy set

Mecz Polska Francja

10 sierpnia punktualnie o 13:00 rozpoczął się finał Igrzysk Olimpijskich w siatkówkę. Po dwóch stronach boiska stanęli naprzeciw siebie reprezentanci Polski i gospodarze tegorocznej olimpiady, Francuzi. Ten mecz jest najważniejszym dotychczasowym spotkaniem w całej karierze drużyny Nikoli Grbicia.

Igrzyska Olimpijskie: Polacy dotarli do finału siatkówki

Reprezentacja Polski pokonała długą drogę na Igrzyskach Olimpijskich, by znaleźć się w finale. Jednym z najważniejszych spotkań był mecz ze Słowenią. Do tej pory nasi siatkarze mieli notoryczne problemy na etapie ćwierćfinałów i nie mogli wyjść poza ten etap gry. W tym roku drużynie Nikoli Grbicia udało się jednak przełamać “klątwę” i Polacy awansowali do półfinału, gdzie zmierzyli się z Amerykanami.

Biało-Czerwoni zaszli bardzo daleko, więc na ich barkach spoczywała gigantyczna presja. Po dobrym początku kolejne 2 sety należały do drużyny ze Stanów Zjednoczonych. Polakom udało się jednak nadrobić straty, a ostatecznie rozgromili rywala w tie-break. 7 sierpnia stało się jasne, że to nasza drużyna zawalczy w finale Igrzysk. Dzień później było już wiadomo, że naszym przeciwnikiem będzie reprezentacja gospodarzy, czyli Francuzów

Łzy napływają do oczu po słowach taty Julii Szeremety. "O jedno proszę" Boniek podpadł internautom, taki wpis zamieścił po sukcesie Kaczmarek

Igrzyska Olimpijskie: mecz Polska-Francja

W sobotę 10 sierpnia o 13:00 rozpoczął się mecz Polski i Francji w finale siatkówki Igrzysk Olimpijskich. Niezależnie od tego, jakim wynikiem zakończy się to spotkanie, Biało-Czerwoni na zawsze zapiszą się na kartach polskiego sportu, ponieważ jest to nasz pierwszy finał na olimpiadzie od 48 lat. Na tę chwilę bez wątpienia oczekiwali sportowcy, ale i kibice, którzy śledzą akcję rozgrywającą się na boisku przed telewizorami.

Choć polscy siatkarze robili, co mogli, aby pokazać dominację od pierwszego punktu, nie wszystko było tak proste, jak mogłoby się wydawać. Francuzi rozpoczęli seta od błędu własnego, jednak chwilę później my zrobiliśmy to samo. Początkowo walka była wyrównana, a rodzimi zawodnicy pokazywali się z dobrej strony w każdym elemencie. Nie zabrakło silnej zagrywki Wilfredo Leona i ataków Tomasza Fornala.

Igrzyska Olimpijskie: Polacy przegrywają pierwszego seta

Już chwilę później Francuzi wysunęli się na prowadzenie. Choć początkowo różnica wynosiła dwa lub trzy punkty, nie minął moment, zanim zwiększyła się ona do pięciu punktów. Polacy popełnili łącznie dziesięć błędów własnych, co oznacza, że tyle właśnie punktów oddali przeciwnikom za darmo. Starali się jednak nie poddawać.

Grają jak natchnieni - mówił o Francuzach komentator Telewizji Polskiej.

Warto zaznaczyć, że cały stadion jest wypełniony kibicami gospodarzy, co nakłada dodatkową presję na naszych siatkarzy, tymczasem tych drugich motywuje do walki. Mimo tego, że była ona zacięta, Polscy zawodnicy zakończyli pierwszego seta jako przegrani. Warto jednak pamiętać, że siatkówka to sport całkowicie nieprzewidywalny — jeszcze wszystko może się zdarzyć.