Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Cała Polska żyje tragedią strażaków z OSP Żukowo. Prezydent Duda publicznie zwrócił się do rodzin
Martyna Pałka
Martyna Pałka 15.09.2023 17:19

Cała Polska żyje tragedią strażaków z OSP Żukowo. Prezydent Duda publicznie zwrócił się do rodzin

Tragedia strażaków z Żukowa
Tragedia strażaków z Żukowa, fot. Canva; KAPIF

Tragedia, jaka wydarzyła się w nocy z 14 na 15 września 2023 roku, wstrząsnęła całą Polską. Dwóch druhów z Żukowa natychmiast po otrzymaniu wezwania, ruszyło na pomoc poszkodowanym. Niestety, już 20 minut później obydwoje zmarli w tragicznym wypadku. Teraz głos w tej sprawie zabrał prezydent Andrzej Duda.

Tragiczny wypadek strażaków z Żukowa

24-letni Łukasz Dargacz i jego młodsza o trzy lata kuzynka od zawsze byli pasjonatami straży pożarnej i wykonywania tego zawodu. Kuzynostwo od kilku lat było członkami Ochotniczej Straży Pożarnej w Żukowie w województwie pomorskim. 

Chłopak już w 2016 roku nie ukrywał, że to właśnie z tym zawodem pragnie wiązać całe swoje życie. W jego ślady szybko poszła młodsza kuzynka. Niestety, obydwoje zginęli nagle podczas wypadku samochodowego, do którego doszło, gdy strażacy ruszyli na pomoc poszkodowanym na drodze. 

"Trwaliśmy ramię w ramię", "jest mi bardzo smutno". Małgorzata Socha w nocy przekazała zasmucające wieści

Nie żyje dwoje druhów ze straży pożarnej z Żukowa

O tragicznej śmierci dwóch młodych druhów poinformowało samo OSP z Żukowa za pomocą oficjalnego komunikatu, zamieszczonego na ich profilu w social mediach. Z przekazanych wieści wynika, że w trakcie tragicznego wypadku zmarło dwoje strażaków, a pozostała dwójka wylądowała w szpitalu z poważnymi obrażeniami.

W piątek 15 września 2023 roku w godzinach nocnych, podczas dojazdu do zdarzenia miał miejsce tragiczny w skutkach wypadek samochodu OSP Żukowo, w wyniku którego dwoje druhów ponioslo śmierć a trzech kolejnych odniosło obrażenia. Dwoje z poszkodowanych zostało zabranych do szpitala. 

Komendant Główny zwrócił się również do rodziny i bliskich zmarłego kuzynostwa. Za pomocą kilku wzruszających słów wyraził swoje szczere kondolencje z powodu ogromnej straty.

Komendant Główny PSP gen. brygadier Andrzej Bartkowiak w imieniu całej braci strażackiej składa najgłębsze wyrazy współczucia rodzinie i najbliższym zmarłych druhów oraz poszkodowanym druhom OSP Żukowo.

Andrzej Duda zabrał głos w sprawie śmierci strażaków z Żukowa

Teraz w sprawie nagłej i przerażającej śmierci dwóch młodych druhów z województwa pomorskiego wypowiedział się sam prezydent Andrzej Duda. Głowa naszego państwa zamieściła oficjalny wpis na Twitterze, w którym złożyła kondolencje rodzinie oraz bliskim Łukasza i Karoliny. Nawiązał również do całej strażackiej społeczności, którą dotknęła okropna tragedia na Pomorzu.

Składam wyrazy najgłębszego współczucia Rodzinom i Bliskim Strażaków Ochotników z OSP Żukowo, którzy zginęli dziś w tragicznym wypadku, na służbie, w drodze by nieść pomoc. Łączę się w bólu z całą strażacką społecznością - Druhami OSP i Strażakami PSP, którzy każdego dnia, o każdej porze służą „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek” i chronią nas z narażeniem własnego życia.

Przypomnijmy, że dziś o godzinie 18 w całej Polsce rozbrzmią syreny alarmowe, które mają za zadanie upamiętnić tragiczną śmierć dzielnych strażaków.

Tagi: śmierć
Powiązane
Michał Wiśniewski
Jak dobrze znasz teksty piosenek Michała Wiśniewskiego? Prawdziwy fan zdobędzie komplet punktów