Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Był ważny dla WOŚP! Odszedł nagle
Sara Karmańska
Sara Karmańska 06.03.2024 19:11

Był ważny dla WOŚP! Odszedł nagle

Prof. Michał Matysiak, świeca
Fot. Canva/u_aq5z72t2hc, pixabay, Facebook/WOŚP

Jurek Owsiak przekazał informację o śmierci profesora zasłużonego dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wybitny specjalista był cenionym pediatrą, hematologiem i onkologiem dziecięcym. Do końca życia kierował Kliniką Hematologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Wiele dobrego zrobił także dla WOŚP i samego Jurka Owsiaka. 

Jurek Owsiak przekazał informacje o śmierci znanego lekarza

Jurek Owsiak zdecydował się poinformować o śmierci profesora Michała Matysiaka na oficjalnym profilu WOŚP na Facebooku. Twórca Wielkiej Orkiestry pożegnał lekarza w długim poście, w którym opowiedział nie tylko o jego karierze zawodowej i zasługach dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ale podzielił się także znacznie bardziej osobistą historią. 

Jak wspomniał Jurek Owsiak, profesor Michał Matysiak całe swoje zawodowe życie związał z najmłodszymi pacjentami, których leczył w trudnych przypadkach onkologicznych. Jak wspomniał jednak Owsiak, z powodu choroby kilka lat temu specjalista zmuszony był wycofać się z czynnej pracy zawodowej:

Choroba wycofała go z czynnej pracy zawodowej dwa lata temu i można powiedzieć niesamowitym zbiegiem okoliczności, z lekarza, który ratuje zdrowie i życie swoich onkologicznych pacjentów, sam stał się pacjentem. W jego przypadku niestety zwyciężyła choroba. Do samego końca walczył, nawet wtedy, kiedy jeszcze niedawno na spotkaniu Rady snuliśmy różne plany na przyszłość związane z naszą fundacyjną aktywnością, w której całym sobą uczestniczył i chciał uczestniczyć – czytamy w poście Jurka Owsiaka. 

Z grobu Tomasza Komendy zniknął ważny przedmiot. Smutny widok Mistrz ceremonii wyjawił prawdę o pogrzebie Komendy

Jurek Owsiak pożegnał zaangażowanego działacza WOŚP

Zmarły profesor Michał Matysiak miał także liczne zasługi dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Specjalista należał do komisji rewizyjnych, a później rady Fundacji. Jak podkreślił pomysłodawca WOŚP, wsparcie, ciepło i uśmiech Michała Matysiaka stanowiły niewyczerpane źródło motywacji dla zespołu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Lekarz był związany z fundacją od 2004 roku. 

Pamiętam, że Michał na te spotkania, zawsze popołudniami, kiedy wszyscy mogli mieć czas, przyjeżdżał z bukietem kwiatów dla Dzidzi i nie z domu, a ze szpitala. Mieliśmy poczucie, że ten człowiek niemal tam mieszka.

ZOBACZ TEŻ: Wściekłość ogarnęła gwiazdy po śmierci Lizy: „Spójrzcie jej w oczy”

Jurek Owsiak podzielił się osobistą historią dotyczącą zmarłego

Jurek Owsiak podzielił się także osobistą historią związaną z profesorem Michałem Matysiakiem. Jak zdradził, poznał lekarza jeszcze przed tym, jak założył fundację. Działacz społeczny ujawnił, że spotkali się niedługo po narodzinach jego córki, która była wcześniakiem. Jak podkreślił Owsiak, zmarły lekarz miał wielkie serce i ogromną empatię, dzięki czemu zarówno mali pacjenci jak i ich rodzice czuli się zaopiekowani

Osobiście spotkałem się z Panem Profesorem dużo wcześniej niż zaczęła działać Fundacja, kiedy moja młodsza córka, Ewa, jako wcześniak potrzebowała konsultacji lekarskich. Tym lekarzem, był Michał Matysiak. Ciepły, niezwykle miły, miał w sobie to coś, co powodowało, że dzieci czuły się bezpieczne i bardzo zaopiekowane, a my, rodzice, przede wszystkim spokojni dzięki jego diagnozie i zaleceniom.

Jurek Owsiak, fot. KAPiF.jpg
Jurek Owsiak, fot. KAPiF