Uwaga: Duże zmiany w korzystaniu z banku. Dotyczą aż 12 mln Polaków
Niemalże każdy bank w Polsce podąża za trendami technologicznymi. Wprowadzone aplikacje mobilne oraz płatności telefoniczne są znacznym ułatwieniem dla wielu obywateli. Aż 12 mln ludzi zdecydowało się na korzystanie z takiej formy bankowości. Zmian będzie pewnie jednak coraz więcej. Wiemy dlaczego!
Bank zmienia się na lepsze, jednak jeszcze nie wszyscy korzystają ze zmian. W ciągu ostatnich miesięcy zauważono duże zmiany w korzystaniu z systemu bankowości. Jak pokazują ostatnie statystyki, już ponad 12 mln Polaków korzysta z bankowych aplikacji mobilnych, ponadto aż połowa z nich używa wyłącznie formy bez logowania się do serwisu, czyli tzw. telefonicznego portfela.
Duże zmiany w korzystaniu z banku
Osoby, które dotychczas korzystały z e-bankowości, coraz częściej używają aplikacji w telefonie niż serwisów internetowych. Z ostatnich danych Związku Banków Polskich wynika, że w ciągu roku przybyło aż 1,43 mln nowych użytkowników online.
– Rosnąca rola smartfonów w codziennym życiu człowieka spowoduje, że niedługo ten kanał będzie dla wielu klientów głównym lub jedynym sposobem kontaktu z bankiem — podkreśliła Halina Karpińska, dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej Banku Millennium w rozmowie z Interią.
- Przyjaciel Małgorzaty Kożuchowskiej pokazał jej zdjęcie sprzed 25 lat. Bardzo się zmieniła?
- Włożyła truskawki do miski z octem. Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania, nigdy nie zrobi inaczej
- W końcu wracają koncerty i imprezy masowe. Ważne zmiany, znamy datę
Bank zmienia się na lepsze
Nie ma co się dziwić, że z roku na rok pojawia się coraz więcej zwolenników e-bankowości. Dla wielu Polaków jest to bowiem znaczące ułatwienie, które oszczędza wiele czasu. Aplikacja bankowa posiada szereg możliwości, których nie dostarcza nam serwis internetowy.
Oprócz tego, że przelew możemy wykonać z dowolnego miejsca o dowolnym czasie, posiada ona także wiele bonusów takich jak np. automatyczne płatności za przejazd autostradą, płatności za parkowanie czy zakup ubezpieczenia turystycznego, biletów komunikacji miejskiej czy biletów do kina — wymienia ekspert Banku Millenium dla Interii.
Podczas korzystania z takich form płatności pamiętajmy jednak o zachowaniu ostrożności. Hakerzy bowiem nie śpią i tylko czekają, aż ktoś popełni błąd. Nie dajmy się nabrać na fałszywe SMS czy maile.
ZOBACZ ZDJĘCIA:
Coraz mniej osób wypłaca gotówkę z bankomatów.
12 mln Polaków stawia na e-bankowość.
Aż 6 mln z nich woli płacić swoim smartfonem.
ZOBACZ TEŻ:
- Nie żyje rzecznik Państwowej Komisji Wyborczej. Nagłe, bardzo przykre informacje
- Wielki wybuch w szpitalu. Wiele ofiar i rannych, uwiezieni ludzie, okropne wiadomości ze świata
- TVP podjęło ostateczną decyzję, znika uwielbiany serial. Aktor stacji przerwał milczenie
- Bolesne wyznanie Małgorzaty Rozenek. W chwili szczerości zaczęła dziękować Bogu
- Przygarnął malutkiego, czarnego kotka. Po 7 latach zaczęły dziać się niezwykłe rzeczy, zwierzak zupełnie się zmienił
- Najsmutniejsze możliwe doniesienia z Polski. Nie żyje dwójka malutkich dzieci, tragiczna śmierć
Źródło: biznes.interia.pl