Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Aktor znany z TVP ujawnił, że jest gejem. Był zaręczony z kobietą
Sara  Karmańska
Sara Karmańska 12.02.2024 20:40

Aktor znany z TVP ujawnił, że jest gejem. Był zaręczony z kobietą

Aktor znany z TVP dokonał coming outu, fot. Paweł WodzyńskiEast News
Aktor znany z TVP dokonał coming outu, fot. Paweł Wodzyński/East News

Daniel Dobosz jest aktorem związanym z Teatrem Studio, ale telewidzowie mogą go kojarzyć także z seriali takich jak „Wojenne dziewczyny”, „Wiadomości z drugiej ręki”, „Żołnierze wyklęci” czy filmu „Córki dancingu” w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej. W niedawnym wywiadzie zdobył się na intymne wyznanie.

Aktor znany z TVP dokonał coming outu

W Polsce wciąż niewiele osób publicznych decyduje się na dokonanie coming outu. Nie powinno to dziwić, biorąc pod uwagę, że Polska uplasowała się na 43. miejscu na 49. w raporcie ILGA-Europe, przedstawiającym sytuację prawną osób LGBT+ w poszczególnych krajach Europy. W kraju nie brak także osób bardzo negatywnie nastawionych do osób o odmiennej orientacji, które nie mają skrupułów, by posunąć się do hejtu, nękania, a nawet fizycznych ataków. 

Daniel Dobosz zdecydował się dokonać coming outu w niedawnym wywiadzie dla czasopisma „Replika”. Jak zdradził nie było to dla niego łatwe, ani oczywiste i dość długo zmagał się z własną seksualnością, wmawiając sobie, że jest hetero. 

Swoją gejowską tożsamość zakopałem głęboko i na długie lata. Nawet gdy ktoś mi coś sugerował, twardo stałem na stanowisku, że jestem hetero i f**k off! Bardzo w tę swoją heteryckość wierzyłem.

Ona naprawdę ma 91 lat? Sława Przybylska zaskoczyła fanów Danuta Holecka zmieniła się po odejściu z TVP. Ekspert nie ma wątpliwości

Aktor znany z TVP miał nawet narzeczoną

Daniel Dobosz ujawnił, że nie od zawsze wiedział, że jest homoseksualny. Jak zdradził w rozmowie, bardzo długo sądził, że jest hetero, a nawet latami był w związku z kobietą, z którą planował się ożenić i założyć rodzinę, zgodną ze stereotypami i oczekiwaniami rodziny. Jak zdradził, po raz pierwszy zdecydował się na seksualną relację z mężczyzną dopiero gdy miał już skończone 30 lat.  

W styczniu skończyłem 38 lat, a pierwszy raz wylądowałem w łóżku z facetem po „30”. Wcześniej przez wiele lat byłem w relacji z kobietą, byłem nawet narzeczonym. Byłem kochany, szczęśliwy i spełniony.

ZOBACZ TEŻ: Takiej wpadki w „PnŚ” jeszcze nie było. Antonowicz powiedział to do gościa

Aktor znany z TVP starał się spełniać cudze oczekiwania

Jak zdradził Daniel Dobosz, nie żył w zgodzie ze swoją orientacją, ponieważ chciał być „akceptowany i lubiany”, a może być o to ciężko, gdy jest się osobą homoseksualną z polskiej, robotniczej rodziny. Aktor zdradził także, że chciał spełnić oczekiwania swojej rodziny, a w szczególności mamy, która wiązała z nim spore oczekiwania, szczególnie po tym, jak jego brat zginął w wypadku samochodowym. 

Tak wówczas myślałem, że się czuję. Bo moja głowa, moje ciało i moje emocje to były trzy osobne, nieskalibrowane byty. Trochę czasu minęło, zanim się zestroiłem, zanim dotarło do mnie, że cały czas spełniałem czyjeś oczekiwania i wyobrażenia na temat mojej osoby, że byłem zadowalaczem, że to była moja strategia przetrwania, że to szczęście i ten rodzaj spełnienia nie są moje, że kłamstwo powtarzane sto razy staje się prawdą, że jestem hetero, że chcę założyć rodzinę, że chcę mieć dzieci, najlepiej troje i że dom z ogrodem na kredyt.

Aktor znany z TVP dokonał coming outu, fot. Wojciech Olkusnik East News.jpg
Aktor znany z TVP dokonał coming outu, fot. Wojciech Olkusnik/East News
Aktor znany z TVP dokonał coming outu, fot. Paweł WodzyńskiEast News.jpg
Aktor znany z TVP dokonał coming outu, fot. Paweł Wodzyński/East News

Źródło: Replika

Tagi: tvp
Powiązane
Czesław Niemen, Kora
Największe przeboje PRL. Jeden z czterech nie pasuje do autora. Zgadniesz który?