Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Afera po ostatnim nagraniu Opozdy. Internauci atakują Antoniego Królikowskiego. Głos musiały zabrać... władze teatru
Martyna Pałka
Martyna Pałka 15.09.2023 21:10

Afera po ostatnim nagraniu Opozdy. Internauci atakują Antoniego Królikowskiego. Głos musiały zabrać... władze teatru

Kłótnia Joanny Opozdy i Antka Królikowskiego
Kłótnia Joanny Opozdy i Antka Królikowskiego, fot. KAPIF

W mediach znów zrobiło się głośno na temat sporu między Joanną Opozdą oraz Antonim Królikowskim. Zdaniem aktorki jej były mąż miał znaleźć niecodzienny sposób na unikanie płacenia alimentów. Teraz głos w sprawie zabrał rzecznik Rady Komorniczej. Czy to możliwe, że można mówić o popełnieniu przestępstwa?

Joanna Opozda i Antoni Królikowski znów nie mogą się porozumieć

Związek aktorów jest jednym z tych, w których akcja rozegrała się szybko i dynamicznie. Krótko po poznaniu zakochani zdecydowali się stanąć przed ołtarzem, a niedługo po ślubie na świat przyszedł ich syn Vincent. Niestety, już w trakcie ciąży Joanny Opozdy okazało się, że mąż zdradza ją z sąsiadką, a związek gwiazd odszedł w zapomnienie.

Obecnie Antoni Królikowski nie ukrywa już swojego uczucia z tajemniczą Izabelą, a jego była żona w całości oddaje się pracy i wychowywaniu ukochanej pociechy. Teraz jednak młoda mama zdecydowała się opowiedzieć głośno o tym, w jaki sposób gwiazdor traktuje swojego syna i podchodzi do sprawy płacenia alimentów.

Dzisiaj o 18:00 w całej Polsce zawyją syreny. Koszmarne doniesienia

Joanna Opozda: Antoni Królikowski unika płacenia alimentów na syna

Gwiazda zdecydowała się nagrać wzruszający filmik, w którym opowiedziała o swojej sytuacji rodzinnej. Jej zdaniem Antoni Królikowski nieustannie unika płacenia alimentów dla Vincenta. Aktorka podkreśliła również, że były mąż znalazł kreatywny sposób na ucieczkę przed zapłatą.

Jak wyznała Joanna Opozda, aktor potrafi zarobić naprawdę kolosalne pieniędzy, sięgające nawet 300 tysięcy złotych za 3 tygodnie pracy. Postanowił jednak część swoich funduszy przelewać na konta zagraniczne, a resztę na konto swojej obecnej partnerki Izabeli. W ten sposób komornik nie ma szansy na zajęcie jego pieniędzy i przekazanie ich dziecku.

Rzecznik Rady Komorniczej komentuje sprawę Antoniego Królikowskiego i Joanny Opozdy

Teraz głos w sprawie zamieszania wokół pary aktorów zabrał rzecznik Rady Komorniczej - Przemysław Małecki. W rozmowie z portalem Plotek przyznał on, że komornicy dołożą wszelkich starań, aby dotrzeć do pieniędzy aktora i przeznaczyć je na alimenty dla jego dziecka. Co więcej, jeśli Joanna Opozda ma rację, Antoni Królikowski mógł dopuścić się popełnienia przestępstwa.

Komornik sądowy niezależnie od tego, kto jest dłużnikiem, zawsze postępuje tak samo, mając na uwadze, że najważniejsze jest dobro dziecka. Komornik może zająć tylko to, co formalnie stanowi własność dłużnika, czyli należące do niego ruchomości (np. samochód) czy przysługujące mu wynagrodzenie. Jeżeli jednak dłużnik usuwa, ukrywa, zbywa lub darowuje swój majątek po to, żeby nie zapłacić swojemu wierzycielowi - popełnia przestępstwo określone w art. 300 kodeksu karnego.

Na temat sprawy wypowiedzieli się również przedstawiciele teatru Tu i Teraz, którzy zapewnili, że aktor do tej pory nie otrzymał od nich żadnego wynagrodzenia. Zapewnili też, że nie zamierzają zatajać dowodów w tej sprawie i podchodzą z ogromnym szacunkiem do Joanny Opozdy.