Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Dzisiaj o 18:00 w całej Polsce zawyją syreny. Koszmarne doniesienia
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 15.09.2023 14:34

Dzisiaj o 18:00 w całej Polsce zawyją syreny. Koszmarne doniesienia

syrena alarmowa
Dziś w całej Polsce zawyją syreny alarmowe. Fot. Canva

Dźwięk, który wydają syreny alarmowe, budzi niepokój. Ich wycie kojarzy się z niebezpieczeństwem, bezpośrednim zagrożeniem życia, o którym należy natychmiast poinformować ludzi. Dziś o 18:00 usłyszą go wszyscy Polacy. Powód jest wstrząsający.

O 18:00 w całym kraju zawyją syreny alarmowe. Dlaczego?

W Polsce sygnały alarmowe i ostrzegawcze są przekazywane za pośrednictwem syren alarmowych. Niektóre z nich są wyposażone w możliwość komunikatów głosowych, jednak dźwięk, który się z nich wydobywa, jest kojarzony przeważnie z długim, mrożącym sygnałem alarmowym. Służą one do informowania, ostrzegania, ale również upamiętniania.

Dziś o 18:00 w całej Polsce zawyją syreny. Powodem jest śmiertelny wypadek samochodowy, do którego doszło w nocy z 14 na 15 września w miejscowości Żukowo. Życie straciło w nim dwoje młodych druhów.

"Trwaliśmy ramię w ramię", "jest mi bardzo smutno". Małgorzata Socha w nocy przekazała zasmucające wieści

Dziś w nocy doszło do dwóch koszmarnych wypadków

Dziś w nocy ok. godz. 3:20 w Małkowie doszło do kolizji samochodu z busem. 23-letni kierowca osobówki poniósł śmierć na miejscu, natomiast 37-latek z busa wymagał hospitalizacji. Świadkowie wypadku natychmiast wezwali pomoc. Wśród zaalarmowanych jednostek znalazła się m.in. jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej, która natychmiast pośpieszyła na miejsce wypadku.

W pewnym momencie wóz strażacki, którym na pomoc wyruszyła drużyna druhów, zderzył się z tirem. Do zdarzenia doszło ok. 3:40 Żukowie. Podczas wypadku śmierć poniosło dwoje młodych strażaków…

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że strażacy ochotnicy z Żukowa jechali do śmiertelnego wypadku, który miał miejsce w Małkowie. Podczas dojazdu na miejsce zdarzenia kierowca pojazdu OSP najprawdopodobniej chcąc ominąć wysepkę, zahaczył o naczepę prawidłowo jadącego tira. W wyniku tej sytuacji auto, którym jechali druhowie OSP, przewróciło się na bok. Śmierć w wypadku poniosły dwie osoby, druhowie OSP – przekazała kom. Karina Kamińska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Syreny alarmowa uczczą pamięć tragicznie zmarłych strażaków

22-letnia Karolina i 25-letni Łukasz ponieśli śmierć w kolizji wozu strażackiego, którym jechali na miejsce innego wypadku. Nikt nie spodziewał się, że życie dwójki tych młodych druhów zakończy się tak szybko i nagle. Z nieoficjalnych informacji, które ustaliło RMF FM, wynika, że ofiary były kuzynostwem. Syreny alarmowe zawyją dziś w całej Polsce o 18:00, aby uczcić ich pamięć.

15 września o 18.00 we wszystkich jednostkach PSP i OSP, włączmy sygnały świetlno-dźwiękowe i oddajmy hołd śp. druhnie Karolinie i druhowi Łukaszowi z OSP Żukowo, którzy zginęli dziś w nieszczęśliwym wypadku, jadąc z zastępem OSP do zdarzenia. Niosąc pomoc drugiemu człowiekowi poświęcili największą wartość. Cześć Ich pamięci! – poinformowała Państwowa Straż Pożarna.

Tagi: wypadek