Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > 6 lat temu odszedł aktor z "Rancza". Widok grobu wzrusza
Jakub Adamiak
Jakub Adamiak 21.04.2024 18:43

6 lat temu odszedł aktor z "Rancza". Widok grobu wzrusza

Jerry Butcher
Fot. Screen z Facebook: John Van Kannel/Facebook i screen z serialu "Ranczo" vod.tvp.pl

Jeff Butcher zmarł w wieku 42 lat. Znany był między innymi z kultowego już serialu Telewizji Polskiej. Mowa oczywiście o ”Ranczu”, w którym grał amerykańskiego przyjaciela głównej bohaterki Lucy Wilskiej. 21 kwietnia 2024 roku, mija szósta rocznica śmierci kanadyjskiego tłumacza, dziennikarza i aktora.

 

 

Kim był Jeff Butcher?

Jeff Butcher był Kanadyjczykiem. Przyjechał do naszego kraju w 1995 roku, aby relacjonować mistrzostwa świata w siatkówce dla niepełnosprawnych. Zakochał się w Polsce od razu i postanowił, że resztę swojego życia spędzi nad Wisłą. Z zawodu był dziennikarzem, tłumaczem, ale również dyrektorem zarządzającym browaru Perła. 

Język polski znał perfekcyjnie. Jednak w produkcji Telewizji Polskiej mówił specjalnie z amerykańskim akcentem. Przez 20 lat był oficjalnym korektorem tekstów profesora Balcerowicza, a także na język angielski tłumaczył takie hity filmowe jak ”Lejdis” czy ”Testosteron”.

Tyle Kaźmierska dostała za odcinek TzG? Ta kwota zwala z nóg Mołek odniosła się do rozstania z mężem: "Nie chce być dzielna, nie muszę"

"Ranczo": Ci aktorzy odeszli

Serial Ranczo swoją premierę miał w 2006 roku. Od razu widzowie pokochali losy mieszkańców Wilkowyj. Produkcja do dziś jest bardzo chętnie oglądana. To wszystko dzięki znanym aktorom, którzy wystąpili w ”Ranczo”. 

Gwiazdy, które zmarły a występowały w serialu to między innymi: Danuta Szaflarska - babcia Lucy i właściciela dworu w Wilkowyjach. Franciszek Pieczka, który występował w roli Stacha Japycza, Paweł Królikowski, czyli serialowy Kusy, oraz Jeff Butcher, grający Jerrego pracownika ambasady.

Jerry z "Rancza": gdzie został pochowany aktor?

Jeff Butcher zmarł nagle w 21 kwietnia 2018 roku w Konstancinie-Jeziornej niedaleko Warszawy. Do tej pory niepodana została przyczyna zgonu aktora znanego z serialu “Ranczo”.

W dniu śmierci aktorzy z kultowej produkcji TVP pożegnali się z kolegą z planu:

  • Jeffa Butchera pożegnali jego koledzy z planu serialu "Ranczo”. Wielka szkoda. Był dobrym duchem tego serialu - napisał Cezary Żak.
  • Grałem z Nim zaledwie kilka scen, ale zapamiętałem jako niezwykle sympatycznego i uroczego człowieka. Straszny żal - dodał Artur Barciś.

Mężczyzna został pochowany w rodzinnych stronach. Rodzice postanowili sprawdzić ciało Jeff’a do Kanady. Spoczął w mogile swojej rodziny. Pamiątkowa tablica jest ozdobiona dekoracjami, między innymi: złotą różą i figurką ważki. 

aniec (3).png
Fot. screen z serialu "Ranczo" vod.tvp.pl, na zdjęciu Jerry i Hadziukowa
Tagi: serial Ranczo tvp