Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Znaleziono zwłoki noworodka. Prokuratura przekazała nowy trop, na jaw wyszły porażające fakty
Natalia Andrejuk
Natalia Andrejuk 26.09.2020 16:19

Znaleziono zwłoki noworodka. Prokuratura przekazała nowy trop, na jaw wyszły porażające fakty

fot. YouTube, Pixabay

Zwłoki noworodka, które zostały znalezione pod koniec ubiegłego roku na sortowni śmieci w Płońsku, były zawinięte w plastikową torbę. Poszukiwania matki dziecka nadal trwają, nadal nie udało się jej namierzyć. Jednak śledczy przekazują nowy trop w tej sprawie. Czyżby po tak długim czasie w końcu miał nastąpić jakiś przełom?

Biegli ustalili nowe fakty dotyczące tej sprawy. Zwłoki noworodka zostały znalezione już niemal rok temu, a do tej pory nadal nie udało się schwytać sprawcy przestępstwa. Matka porzuconego dziecka jest nadal silnie poszukiwana.

Nowy trop w sprawie

Prokuratura w Płońsku przekazała bardzo ważne informacje, dotyczące przeprowadzanego śledztwa. Właśnie udało ustalić się pewne fakty, które mogą ułatwić odnalezienie matki zmarłego noworodka. Określono profil genetyczny kobiety oraz jej synka. Te informacje mogą okazać się niezwykle istotne dla dalszych poszukiwań oraz rozwoju całej sprawy.

— Biegli ustalili profile genetyczne noworodka, którego zwłoki znaleziono w 2019 roku w sortowni odpadów Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej (PGK) w Płońsku, a także profil genetyczny jego matki. Jej poszukiwania wciąż trwają — poinformowała szefowa płońskiej prokuratury rejonowej Ewa Ambroziak, jak cytuje jej słowa portal wiadomosci.radiozet.pl.

  1. Walka trwała do samego końca, niestety nie żyje. Polskę właśnie obiegły najgorsze informacje
  2. Lepiej przeszukajcie kieszenie. Za niepozorną 10-groszówkę dostaniecie 20 tys. zł
  3. Ślub miał być najpiękniejszym dniem ich życia, skończył się katastrofą. Kiedy pan młody wyszedł z wesela, odkrył porażającą prawdę

Zwłoki noworodka na sortowni śmieci

O całej sprawie było bardzo głośno pod koniec 2019 roku, w grudniu. 16 dnia tego miesiąca na sortowni śmierci odnaleziono wtedy ciało 30-tygodniowego chłopca. Jak podają widomosci.radiozet.pl Ustalono wówczas, że dziecko zostało tam przywiezione w jednym z 15 kontenerów z odpadami. Prokuratura od razu wszczęła odpowiednie postępowanie i procedury.

— Do tej pory nie znaleziono ani matki dziecka, ani innego, ewentualnego sprawcy czynu. Otrzymaliśmy natomiast opinię biegłych z wygenerowanym profilem genetycznym zarówno noworodka, jak i jego matki — mówiła dalej Ewa Ambroziak, jak cytuje ją dalej ten sam portal.

Profil genetyczny to niezwykle ważne dane pozwalające na potwierdzenie tożsamości i pokrewieństwa pomiędzy matką a dzieckiem. Pozostaje nam mieć tylko nadzieję, że uda się doprowadzić tę sprawę do końca.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

zwłoki

Nowy trop w sprawie znalezionych zwłok noworodka (zdjęcie poglądowe).

ZOBACZ TEŻ:

  1. Koszmar powrócił, Tomasz Komenda nagle pojawił się na sali sądowej. Niewiarygodne, do czego doszło
  2. Ministerstwo potwierdziło, od środy się zacznie. Chodzi o zakaz lotów
  3. Czy zajęcia religii powinny odbywać się w szkołach, czy kościołach?
  4. Osierociła 13-cioro dzieci, ujawniono porażające fakty. Gwiazda popularnego show popełniła samobójstwo
  5. Usłyszeli przeraźliwy krzyk. Policjant zabrał dziecko matce i zaczął biec ile sił, „było sine”
  6. Jedna z najpopularniejszych polskich surówek. Polacy kochają ją za uniwersalność i prostotę wykonania

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl, warszawawpigulce.pl

Powiązane
Quiz, jak wiele pamiętasz ze szkolnych lat
Pytania ze szkoły podstawowej. Ile zostało ci w głowie? Sprawdź, czy odpowiesz na wszystkie pytania