Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Zostawiła roczną córeczkę bez opieki i pojechała na wakacje. Dziewczynka nie przeżyła. W takim stanie ją znaleziono
Sara Karmańska
Sara Karmańska 27.06.2023 11:15

Zostawiła roczną córeczkę bez opieki i pojechała na wakacje. Dziewczynka nie przeżyła. W takim stanie ją znaleziono

Kristel i Jailyn Candelario
fot. YouTube/NBC News, Kristel i Jailyn Candelario

W amerykańskim stanie Ohio doszło do niewyobrażalnej tragedii. 16-miesięczna dziewczynka została znaleziona nieprzytomna w swoim domu 16 czerwca. Choć dziecko nie miało żadnych obrażeń, stwierdzono jego zgon. W sprawie aresztowano jej matkę, która usłyszała zarzut morderstwa. 

Córka kobiety zmarła. Matka usłyszała zarzuty

31-letnia Kristel Candelario została oskarżona o zamordowanie córki po tym jak dziewczynka została uznana za martwą. Jak informuje portal Independent, zgodnie z ustaleniami biura lekarza sądowego, Jailyn została sama i przez 10 dni nikt się nią nie opiekował. Jak donosi NBC, kobieta w tym czasie udała się na wakacje do Portoryko i Detroit w stanie Michigan. 

Kobieta miała przyznać się do tego, że zostawiła dziewczynkę w domu „całkiem samą i bez opieki”. 

Dlaczego Anastazję znaleziono bez palców? Śledczy przeanalizował zachowanie Salahuddina S., ma mrożącą hipotezę

Kobieta wezwała pomoc do nieprzytomnej córki

Kristel Candelario po powrocie do domu zastała córkę skrajnie odwodnioną i wezwała pogotowie. Jak donosi portal Independent, w raporcie ze zdarzenia można przeczytać, że funkcjonariusze na miejscu znaleźli pościel zabrudzoną moczem i kałem.

Wszystko wskazuje na to, że dziewczynka zmarła z głodu i pragnienia. Jej matka, która pracowała w szkole podstawowej, została aresztowana i oskarżona o morderstwo. Kobieta ma pojawić się w sądzie 28 czerwca. 

To nie pierwszy raz, gdy zostawiła córkę samą

W rozmowie z mediami sąsiedzi ujawnili, że kobieta prosiła ich o doglądanie Jailyn podczas jej nieobecności. Jedna z nich przyznała także, że dziewczynka już kiedyś przebywała u niej i jej 13-letniej córki w sierpniu 2022 roku. Kristel miała wówczas tygodniami nie odbierać telefonu, a później wymyślać liczne wymówki, dlaczego jeszcze nie pojawiła się, by odebrać dziewczynkę. 

– To ja do niej dzwoniłam, mówiąc: „Słuchaj, potrzebuję mleka. Potrzebuję pieniędzy. Nie mam pieniędzy na mleko dla Twojego dziecka”. Co mam zrobić? – wyznała. 

Źródło: NBC, Independent, Radio ZET