Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Zmarł znany polski aktor. Pracował przy absolutnym klasyku
Jędrzej  Cięciel
Jędrzej Cięciel 16.04.2024 12:42

Zmarł znany polski aktor. Pracował przy absolutnym klasyku

Świeca
Fot. KAPIF

Portal filmpolski.pl przekazał smutne informacje o śmierci Mariana Gańczy. Aktor zmarł 12 kwietnia w wieku osiemdziesięciu jeden lat. Współpracował przy między innymi takich produkcjach jak “Jak rozpętałem drugą wojnę światową” i “Panu Wołodyjowskim”. 

Aktor ma bogaty dorobek

Lista produkcji, przy których pracował Marian Gańcza jest niezwykle długa. Na liście są też między innymi “Noce i dnie” czy “Akademia Pana Kleksa”.

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że 12 kwietnia 2024 roku odszedł nasz wieloletni pedagog i niezapomniany kolega Marian Gańcza

Polsat wyemituje film "Jak rozpętałem II wojnę światową". W środę Polacy tłumnie zasiądą przed telewizorami Zagrał Franciszka Dolasa w „Jak rozpętałem drugą wojnę światową”. Marian Kociniak zmarł miesiąc po ukochanej żonie

Aktor pracował też z kaskaderami

Marcin Gańcza był nie tylko aktorem, ale także współpracował z kaskaderami. Pracował nad układami pojedynków i innymi scenami tego typu. Gańcza był niezwykle ważnym elementem wielu historycznych produkcji i z pewnością przejdzie do historii polskiego kina. Pracował też nad efektami specjalnymi w serialu "Życie jak poker".

Aktor urodził się w Katowicach

Marcin Gańcza urodził się w 1943 roku w Katowicach. Zadebiutował dość wcześnie, bo już w 1969 w “Soli ziemi czarnej” Kazimierza Kutza. Co też niezwykle interesujące, odpowiadał również za elementy kaskaderskie w “Jak rozpętałem drugą wojnę światową” i w “Panu Wołodyjowskim”. Te dwa filmy są polskimi legendami kinematograficznymi.