Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Zenek Martyniuk nazwany „Białym Cyganem”. Odpowiedział, co go z nimi łączy
Sara  Karmańska
Sara Karmańska 15.05.2023 08:42

Zenek Martyniuk nazwany „Białym Cyganem”. Odpowiedział, co go z nimi łączy

Zenek Martyniuk
fot. KAPiF

Zenek Martyniuk bez wątpienia jest królem disco-polo. Podobnie jak sam gatunek, także piosenkarz ma wielu fanów. Ci zapewne wiedzą, że wokalista odpowiedzialny za takie hity jak „Gwiazda”, „Królowa nocy” czy „Przez twe oczy zielone”, potrafi śpiewać nie tylko po polsku. 

Zenek Martyniuk ma na swoim koncie bowiem występy w języku polskim, białoruskim i rosyjskim, ale także romskim. 

Zenek Martyniuk – „Biały Cygan”

Do powiązań z Romami chętnie przyznaje się sam Zenek Martyniuk. Jak podaje portal se.pl, w niedostępnej już rozmowie z portalem Onet muzyk powiedział:

Oni mnie nazywają przecież Białym Cyganem; mówią, że moja matka, czy mój ojciec byli Cyganami – nie, nie. Bardzo blisko byłem tylko związany z rodziną Wysockich. Znałem Kazika i jego braci; oni wiedzą, że ja jestem muzykalny, więc jak do nich przyjeżdżam, to siadam z gitarą, oni biorą akordeony i śpiewamy. 

Ida Nowakowska podczas Eurowizji zaskoczyła świat ubiorem. Wszyscy na nią patrzyli

Zenek Martyniuk – kim była rodzina Wysockich?

Rodzina Wysockich, o której mówił Zenek Martyniuk to Romowie, którzy tworzyli zespoły Akord i Centrum. Król disco-polo grał z tymi grupami na początku swojej kariery, przed 1989 rokiem. 

– To słychać w moich piosenkach, że ja pochodzę ze Wschodu – wyjaśnił w rozmowie. Piosenkarz pochodzi z Sobótki nieopodal Bielska Podlaskiego. To zaledwie niespełna 15 kilometrów od wsi Plutycze rozsławionej przez Andrzeja i Gienia z programu „Rolnicy. Podlasie”

Zenek Martyniuk o kontaktach z romskimi artystami

Zenek Martyniuk nadal może się pochwalić licznymi kontaktami z romskimi artystami. Z rodziną Wysockich łączy go przyjaźń na całe życie, chociaż, Kazik Wysocki wyemigrował do Kanady. Także z Don Wasylem łączy go zawodowa więź:

– Wyrazem obustronnej sympatii było zaproszenie Don Wasyla w roku 2009, do siebie na festiwal. Bardzo fajnie, spotykam się z dobrymi reakcjami – wyjaśnił.

Jak sam przyznaje, romskie klimaty miały na niego wpływ.

Źródło: se.pl

Powiązane
Chłopaki nie płaczą
Znasz “Chłopaki nie płaczą” na pamięć? To kto to powiedział? Nawet najwięksi fani będą mieli problemy