Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Zdrada – sygnały ostrzegawcze
Redakcja Lelum
Redakcja Lelum 29.06.2018 15:26

Zdrada – sygnały ostrzegawcze

zdrada
fot. filmpolski.pl

Zdrada w naszym społeczeństwie to bardzo powszechne zjawisko. Dotyczą one zarówno związków nieformalnych, jak i tych przypieczętowanych węzłem małżeńskim. Według statystyk dużo częściej zdradzają mężczyźni. Obie płcie mają też zupełnie inne powody do zdrady. Jesteście ciekawi, jakie są sygnały ostrzegawcze i na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?

Czego w zdradach szukają mężczyźni? Najczęściej chodzi o potwierdzenie swojej męskości i o dreszcz emocji towarzyszący sekretnym spotkaniom. Kobiety jako powód zdrad najczęściej podają niezadowolenia ze swojego obecnego związku. W ramionach innego mężczyzny chcą poczuć się znów kochane i ważne.

Jak poznać, że partner nas zdradza albo jak na czas zareagować na kryzys, który może zakończyć się rozpadem związku? Odpowiedzieliśmy wam na te pytania, w poniższym tekście.

Zdrada

Jeżeli w naszej głowie rodzi się pytanie, czy nasz partner nas zdradza – odpowiedź zazwyczaj jest twierdząca. Osoba, która zdradza, zaczyna zachowywać się kompletnie inaczej, ponieważ za wszelką cenę chce ukryć, że spotyka się z inną osobą/osobami. Dla partnerów, którzy mieszkają razem, jest to dość łatwe do zauważenia. Późne powroty do domu, telefon zabierany ze sobą do toalety, dbałość o wygląd. Pomyśleć można – banały. Najczęściej jednak to właśnie te banały są oznakami, że coś jest nie tak.

Zastanawialiście się kiedyś, kto najczęściej zdradza? Ile lat mają osoby najbardziej podatne na „skok w bok”? Sprawą zajęli się naukowcy ze Stanowego Uniwersytetu na Florydzie. Podczas badania przez 3 lata obserwowano 233 małżeństwa. Na podstawie tych obserwacji naukowcy doszli do pewnych wniosków.

Wiek

Otóż do zdrad częściej skłonni są ludzie młodzi, ale również i tacy, których życie seksualne w związku jest bez zarzutu. Po prostu ludzie ze szczęśliwym życiem seksualnym pragną jeszcze więcej wrażeń.

Wygląd

W badaniu wzięto pod uwagę, również atrakcyjność zewnętrzną partnerów. Okazuje się, że częściej zdradzają kobiety, które są mniej atrakcyjne. Może to wynikać z kompleksów tych kobiet, jak i ich chęci sprawdzenia, czy podobają się innym mężczyznom. Jeśli chodzi o facetów, to atrakcyjność w ogólnie nie wpływa na ich wierność w stosunku do partnerki.

Ilość partnerów seksualnych

Duże znaczenie ma również przeszłość obojga partnerów. Mężczyźni, mający wiele partnerek seksualnych przed ślubem zdradzają częściej. U kobiet jest natomiast odwrotnie, ponieważ te, które miały mało partnerów są bardziej skłonne do zdrad, niż te, które przed ślubem lubiły zaszaleć.

Zdrada – wyraźne sygnały, że twój partner ma tendencje do zdrady

Zdrada to nic złego!

Jeżeli on kilkukrotnie uraczył cię informacją, że zdrada to w zasadzie nic złego – powinnaś być czujna. Niewybredne żarty, na temat zdrady, otwarte mówienie o tym, z kim chciałby się przespać, albo co najgorsze! Mówienie otwarcie, że np. twoja przyjaciółka jest seksowna – uciekaj. To sygnał, że ten facet nie traktuje związków poważnie.

Z kim przystajesz, takim się stajesz

Jest takie powiedzenie – z kim przystajesz, takim się stajesz. Niestety może się okazać, że jeżeli koledzy twojego faceta, zdradzają, on też w końcu ulegnie presji otoczenia. Niestety, tak to działa. Środowisko, w którym jesteśmy powoduje, że przesiąkamy również tymi złymi nawykami.

Testosteron

Hormony mają ogromny wpływ na nasze życie. Jeżeli twój facet to buzujący testosteron, uważaj. Mężczyzna, w którym buzują hormony, ma większe libido i zdecydowanie większe skłonności do zdrady. Ma do tego więcej okazji, po prostu.

Zdrady przeszłości

Jeżeli twój facet w przeszłości zdradził cię albo poprzednią partnerkę, może to oznaczać, że zrobi to ponownie. Może też być tak, że ponieważ twój facet wcześniej zdradzał, jest mądrzejszy o nowe doświadczenia. Nie tak łatwo będzie go przyłapać. Miej oczy szeroko otwarte.

Nie okazuje czułości publicznie

To niby całkowicie normalne, bo przecież nie każdy musi to lubić. Ba! Często nawet irytują nas pary, które publicznie okazują sobie zbyt dużo czułości. Mimo wszystko, okazywanie sobie publicznie uczuć to oznaka zdrowej relacji.

Niepewność siebie

Mężczyźni tak samo, jak kobiety, krępują rozebrać się przed partnerką. Obawiają się naszego krytycznego oka ich ciała, a zwłaszcza przyrodzenia ? Warto też czasem powiedzieć facetowi komplement dot. ciała. Fakty są takie, że niepewni siebie faceci mają dużo większe skłonności do zdrady.

Monogamia

Na platformie Netflix możemy obejrzeć serial LOVE. Opowiada oczywiście o miłości, ale nie takiej romantycznej. O realnej, brutalnej miłości. Główna bohaterka wskakuje ze związku w związek. Mimo że nie można powiedzieć, że zdradza, nie jest w stanie wytrzymać dłużej w jedne relacji niż rok. W konsekwencji ląduje w grupie osób uzależnionych od seksu i związków. Określenie „seryjni monogamiści” to realny problem – osoby te uzależnione są od wiecznego zakochiwania się i emocji z tym związanych.

Nie utrzymuje bliskich kontaktów z nikim poza tobą

Czy twój facet ma przyjaciół, znajomych? Utrzymuje dobry kontakt z rodzicami, rodzeństwem, dziadkami? Nie? To może świadczyć o tym, że bardzo ciężko przywiązuje się do ludzi albo w ogóle nie potrafi tego robić. Zwróć na to uwagę, brak bliskich relacji powinien cię zaalarmować. Może to oznaczać, że jest niestały w uczuciach i ciężko mu się zaangażować w relacje z innym ludźmi.

Egoista

Zrób sobie skalę od 1 do 10 i szczerzę odpowiedz sobie na pytanie: W jakim stopniu mój facet jest egoistą? Jeżeli próg przekracza 8, powinnaś się zastanowić czy dobrze wybrałaś. Osoby, egoiści są skupieni tylko na jednym na…sobie. Do zdrady tylko jeden krok…

Wahania nastrojów

Jeżeli on raz nosi cię na rękach, a czasem nie chce nawet przebywać w tym samym pomieszczeniu, powinnaś wiedzieć, że coś jest na rzeczy. Niestety osoby rozchwiane emocjonalnie są bardzo ciężkie w bliskich relacjach, życie z nimi to wieczny emocjonalny rollercoaster. W tak skrajnych emocjach łatwo o zdradę, pod wpływem nieprzemyślanego impulsu.

Zdrada – sygnały ostrzegawcze

  1. Twój partner nie rusza się bez telefonu? Niedawno pisaliśmy wam duży tekst o aplikacjach randkowych – możecie przeczytać go TUTAJ. W tekście udowodniliśmy, że randki przez internet, to bardzo łatwa sprawa. Jeżeli zauważysz, że ukochana ci osoba, chodzi wszędzie z telefonem w ręku – zareaguj. Daj mu znać, że to widzisz i wyjaśnij swoje obawy.
  2. Zmienia się nie do poznania – zarówno fizycznie jak i psychicznie. Jeżeli zauważysz, że twój partner, to całkowicie nowa osoba, wiedź, że coś się dzieje. Zazwyczaj to właśnie nowa miłość/sympatia sprawia, że zaczynam się inaczej zachowywać i przesadnie o siebie dbać.  – Mój facet, w pewnym momencie z kanapowego miśka, stał się królem siłowni. W ciągu miesiąca zmienił całą garderobę i zapisał się na zajęcia z trenerem personalnym. Wcześniej nie mogłam go nawet wyciągnąć na rower. Zdradzał mnie z koleżanką z pracy. 
  3. Przyłapujesz go na „małych kłamstewkach”. Gdy pytasz, dlaczego wraca z pracy o 21, kiedy przez ostatnie cztery lata był w domu najpóźniej o 18:30 – raz twierdzi, że dostał ważny projekt, że robią porządki w biurze, że zaczęli zwalniać ludzi i trzeba się wykazać. Zawsze inna wersja, uważaj, może powinnaś raz poczekać na niego, gdy wychodzi z roboty?
  4. Partner zaczął dawać Ci prezenty? To częsty odruch psychologiczny na robienie czegoś niemoralnego. Jeżeli zaczęłaś bez okazji dostawać kwiaty, to często oznacza, że twój ukochany ma coś bardzo brzydkiego na sumieniu.
  5. Oglądanie się za innymi na ulicy. Jeżeli twój partner, nagle poczuł się wyjątkowo pewny siebie, może to oznaczać, że ma ku temu powody. Jesteś pewny/a, że nikt w pracy go nie adoruje?

Zdrada małżeńska

Zdrady małżeńskie to coraz większy problem. W dzisiejszych czasach powoli notujemy więcej rozwodów niż małżeństw. W Polsce statystki dotyczące rozwodów są przerażające. W 1950 roku rozwód brało ok. 11 tysięcy małżeństw, w dwutysięcznym roku ta liczba wynosiła już 42,8 tysięcy! W 2010 roku ta liczba wynosiła 61,3 tysiące, w porównaniu do 26,9% zawartych małżeństw.

W 2015 roku ta liczba zwiększyła się do prawie 68 tysięcy rozwodów! 

Najczęstsze przyczyny rozwodów? 14% to zdrady, 13% to „niezgodność charakterów”, kolejno nadużywanie alkoholu 12%, problemy finansowe 6% i naganny stosunek do członków rodziny to 4%.

W prawie 68% powództwo wnosiły kobiety. Dużo częściej rozwodzą się osoby z dużych miast niż wsi. Kolejne statystyki ukazują, że bardzo często dochodzi do rozwodów u osób które są bardzo młode (ukazuje to dynamikę zmian i fakt, że w przyszłych latach, możemy tych rozwodów spodziewać się jeszcze więcej). W 2015 45% rozwodzących się mężczyzn stanowili mężczyźni do 24 roku życia. Jeżeli chodzi o kobiety do 24, to ta liczba to 66%!

Ukazuje to dobitnie, że w naszym społeczeństwie dochodzi do przerażająco dużej liczby rozwodów. Najpoważniejszym powodem tego, jest oczywiście zdrada. Każda osoba, która została kiedykolwiek zdradzona, wie jak ogromny jest to cios i jak ciężko pozbierać się w momencie, kiedy zawodzi nas ukochana osoba.

Żeby jednak nie być czarnym prorokiem, chcemy mocno zaznaczyć, że powyższy tekst, nie stanowi zapewnienia, że wasz partner, do którego dopasowaliście, którykolwiek z punktów – zdradza was. Przyczyny zmiany wyglądu czy zachowanie, mogą wynikać z zupełnie innych rzeczy. Warto przeanalizować każdą sytuację dwa razy, zanim zaczniemy rzucać oskarżeniami w naszego partnera.

Nieco humorystycznym akcentem, polecamy wam film Alibi.com

ZOBACZ TEŻ:

  1. Garnitur męski. Jak dobrać odpowiedni fason do typu sylwetki
  2. Największe zalety kosmetyków dla alergików. Nie rezygnuj z piękna dla zdrowia
  3. Nie uwierzysz, jak wiele razy te gwiazdy brały ślub!

źródło: wikipedia.pl