Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Zaginione małżeństwo ODNALEZIONE! Wyszło na jaw, gdzie się ukrywali. Policja zrobiła jedno
Marcin Gałązka
Marcin Gałązka 21.06.2023 10:20

Zaginione małżeństwo ODNALEZIONE! Wyszło na jaw, gdzie się ukrywali. Policja zrobiła jedno

zaginione małżeństwo
fot. KPP Mokotów, zaginione małżeństwo

Przed kilkoma tygodniami zaginione małżeństwo z Warszawy było na ustach całego kraju. Teraz okazało się, że Adam Jagła i jego żona Aneta zostali znalezieni. Przebywali w czeskiej Pradze.

Akcją kierowali funkcjonariusze z wydziału poszukiwań i identyfikacji osób Komendy Stołecznej Policji. Służby zapowiedziały, że sprawa zostanie przekazana prokuraturze i sądowi.

Zaginione małżeństwo odnalezione

- Wydział ten na co dzień zajmuje się przede wszystkim poszukiwaniami najpoważniejszych sprawców przestępstw, warto jednak dodać, że do nich należy także koordynacja nad osobami zaginionymi z garnizonu stołecznego - powiedział rzecznik Komendanta Stołecznego Policji nadkom. Sylwester Marczak.

Funkcjonariusze do Pragi udali się już w sobotę i akcja na miejscu trwała kilka dni. We wtorek miejsce pobytu zaginionego małżeństwa ustalili policjanci z Czech, a w środę zatrzymały ich polskie służby.

Doda i Dariusz Pachut przekazali radosne nowiny. Posypały się gratulacje "przyćmiłaś wyczyn chłopa"

Zaginione małżeństwo może trafić przed sąd

Policjanci rozmawiali z zaginionym małżeństwem i stosowna dokumentacja ma zostać przekazana do prokuratury i sądu. Po jej analizie dopiero będą podejmowane kolejne czynności. Mimo sukcesu funkcjonariusze stronią od rozmowy w tym temacie.

- Dla nas w tej chwili priorytetem jest dobro małoletnich. Dlatego to jest nasz jedyny komentarz do sprawy - powiedział rzecznik Komendy Stołecznej Policji.

Jagłowie mogli zgotować traumę swoim synom. Zdaniem wielu osób to, że ich zostawili, może odbić się na psychice dzieci.

Zaginione małżeństwo porzuciło swoich synów

Zdaniem ekspertów zaginione małżeństwo nie chciało zostać odnalezione i szukało wolności w tak specyficzny sposób. Na dalsze informacje trzeba jednak poczekać, Jagłowie mogą nawet usłyszeć stosowne zarzuty.

Para z Warszawy niedługo po zaginięciu była widziana w Zakopanem, potem na Słowacji i dopiero po kilku tygodniach udało się ją znaleźć w Czechach. Długo pozostawała nieuchwytna, jednak pomimo dobrej współpracy polskiej i zagranicznej policji udało się ją znaleźć.