Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Żadne z nich nie było sobie wierne. Dopiero po latach wyszło, że mąż Kory miał romans z absolutną gwiazdą kina
Martyna Pałka
Martyna Pałka 02.12.2023 16:14

Żadne z nich nie było sobie wierne. Dopiero po latach wyszło, że mąż Kory miał romans z absolutną gwiazdą kina

Mąż Kory miał romans z gwiazdą kina
Mąż Kory miał romans z gwiazdą kina, fot. KAPIF

Wszyscy fani zespołu Manaam wiedzą, że małżeństwo Kory oraz Marka Jackowskiego było raczej burzliwe, a co jakiś czas na światło dzienne wychodziły kolejne plotki na temat ich zdrad i romansów. Teraz po premierze książki Anny Kamińskiej stało się jasne, że ukochany wokalistki również nie był wierny, a na swoim koncie miał romans z pewną gwiazdą polskiego kina.

Małżeństwo Kory i Marka Jackowskiego nie należało do najspokojniejszych

To, że związek muzyków był burzliwy, a obydwoje partnerzy mieli swoje momenty niewierności, jest wiadome nie od dziś. Szerokim echem w mediach odbił się między innymi związek Kory z Kamilem Sipowiczem, z którym jeszcze w czasie małżeństwa z Markiem Jackowskim wokalistka doczekała się syna. 

Teraz jednak na światło dzienne wyszedł inny głośny romans. Tym razem jednak mowa o Marku Jackowskim, który w czasie największej popularności grupy Manaam pozwolił sobie na związek z pewną wybitną gwiazdą polskiego kina. Wszystko za sprawą opublikowanej niedawno biografii “Głośniej!” autorstwa Anny Kamińskiej.

Dziś Kora obchodziłaby swoje 69. urodziny. Tęsknicie za artystką? Jak mieszkała Kora? Swój piękny azyl znalazła w Bliżowie

Mąż Kory miał romans ze znaną gwiazdą polskiego kina

Okazało się, że Kora nie była jedyną stroną, która w trakcie trwania małżeństwa dopuszczała się zdrad. Jak ustaliła autorka książki, gitarzysta zespołu Manaam również miał swoje momenty zwątpienia, a jeden z nich zaowocował związkiem ze znaną gwiazdą polskiej kinematografii — Grażyną Szapołowską.

Marek Jackowski poznał piękną aktorkę w ostatni weekend czerwca 1980 roku podczas XVIII Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Zespół Manaam występował wówczas na koncercie premier, gdzie zaprezentował swój wielki hit “Polskie Buenos”. Grażyna Szapołowska natomiast pojawiła się na wydarzeniu w roli prezenterki, która ogłaszała wynik jury. Wtedy też natychmiast wpadła muzykowi w oko.

Werdykt jury odczytuje aktorka Grażyna Szapołowska, która wpada w oko Markowi - czytamy na łamach biografii Anny Kamińskiej.

ZOBACZ TEŻ: Synowa Kory pożegnała ją we wzruszający sposób. Mogą polecieć łzy.

Dlaczego mąż Kory rozstał się z Grażyną Szapołowską?

O związku muzyka i aktorki wiedzieli wszyscy jego znajomi i teraz podzielili się swoimi przemyśleniami na łamach najnowszej biografii autorstwa Anny Kamińskiej. O romansie wspomniała również sama Grażyna Szapołowska, która przyznała, że gitarzysta Manaamu bardzo mocno się w niej podkochiwał.

Podkochiwał się we mnie. Powiedział mi kiedyś, że jestem stuprocentową blondynką. Wspaniały człowiek, pełen spokoju, który swoim dystansem i postawą wobec życia przyjmował z godnością wszystko, co przynosi los. Mężczyzna niezwykle spostrzegawczy, z intuicją, mądrością, która pozwalała mu orientować się w relacjach między ludźmi
 - powiedziała gwiazda w rozmowie z Anną Kamińską.

 

Jak wiadomo, związek gwiazd nie przetrwał próby czasu. Zdaniem bliskich znajomych Marka Jackowskiego było to spowodowane… stanem konta muzyka, który nie odpowiadał Grażynie Szapołowskiej.

Nie był dla Grażyny dobrą partią, bo nie miał mieszkania, samochodu i wielu innych rzeczy cennych w tamtym czasie (…). Nie mógł jej zapewnić życia na takim poziomie, jakiego oczekiwała - czytamy w biografii “Głośniej!”