Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Z TVP znika głośno zapowiadany program. Wielkich zmian ciąg dalszy
Sara  Karmańska
Sara Karmańska 29.01.2024 15:08

Z TVP znika głośno zapowiadany program. Wielkich zmian ciąg dalszy

Z TVP znika głośno zapowiadamy program, fot. KAPiF
Z TVP znika głośno zapowiadamy program, fot. KAPiF

Media publiczne w ostatnich tygodniach przechodzą prawdziwą rewolucję. Co chwila pojawiają się informacje na temat kolejnych zmian, które wstrząsają stacją. W ostatnim czasie najgłośniej jest o rewolucjach w programie „Pytanie na śniadanie”, ale to nie jedyny format, który podlega gruntownym zmianom. 

To jeszcze nie koniec zmian w TVP

Fani programu „Pytanie na śniadanie” wciąż nie są w stanie uwierzyć w to, jak bardzo zmienił się uwielbiany przez nich program w ciągu zaledwie kilku tygodni. W tym krótkim czasie z formatem pożegnali się wszyscy związani z nim prowadzący, a na ich miejsce pojawiły się nowe duety, choć część prowadzących już wcześniej była związana z Telewizją Polską. 

Od teraz śniadaniówkę TVP prowadzić będą Klaudia Carlos z Robertem El Gendy, Joanna Górska i Robert Stockinger oraz Katarzyna Dowbor i Filip Antonowicz. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, program docelowo mają prowadzić cztery pary prezenterów. Wielu widzów dobitnie wyraża swoje niezadowolenie takim obrotem sytuacji, grożąc nawet bojkotem programu.

Jurorzy „The Voice Senior” się skompromitowali? Fani po wczoraj powtarzają jedno. Nie zostawili na nich suchej nitki Takiego widoku w "Pytaniu na śniadanie" nie było od lat. Poprzedni zarząd by na to nie pozwolił. Dowbor rozwścieczy fanów moment po powrocie?

Była szefowa „Pytania na śniadanie” ocenia zmiany wprowadzone przez TVP

W temacie zmian wprowadzanych w TVP wypowiedziała się między innymi Alicja Resich, między innymi była szefowa „Pytania na śniadanie”. Jak wskazuje portal „Wirtualne Media” w swojej książce „Opowieści radiowe i telewizyjne” wyjaśniała, że żywot dyrektorów stacji telewizyjnych jest bardzo trudny, szczególnie w okresie po przejęciu władzy. Jak ujawniła, zwykle ograniczają się jednak do pewnych zmian w ramówce, wymienia kilku prowadzących czy zmienia szatę graficzną. W rozmowie z portalem ujawniła, jakie jest jej zdanie na temat tak znaczących zmian w „Pytaniu na śniadanie”:

Czy to jest fair zmieniać wszystkich prowadzących? Moim zdaniem, nie jest to do końca fair. Też miałam takie dylematy, jednak zachowywałam te dobre postaci i tworzyłam dla nich nowych partnerów, jak kiedyś dla Jolanty Fajkowskiej czy Katarzyny Dowbor.

ZOBACZ TEŻ: Kolejne, szokujące zwolnienia w TVP. Tych gwiazd już nie zobaczycie w „Panoramie”. „Przyczyna jest dla mnie zagadką”

TVP wycofało się z realizacji planowanego programu

Na skutek wprowadzanych zmian wstrzymano pracę nad programem „Pohulanki”, który miał pokazywać szlagiery z przedwojennych kabaretów, filmów i radia. Format miał zadebiutować w wiosennej ramówce TVP w tym roku, ale jak podaje portal „Wirtualne media”, TVP zrezygnowała z jego emisji

Format, którego pomysłodawcą był Mateusz Matyszkowicz, były prezes TVP, miał nawiązywać do warszawskich teatrów rewiowo-kabaretowych

Będzie to program z bardzo dużym rozmachem, niemający odpowiednika na rynku. Szukamy pomysłów, nie podpatrujemy tego, co robi konkurencja. Chciałbym, by telewizja publiczna miała swój sznyt i sama generowała ruch na rynku – mówił Mateusz Matyszkowicz „Wirtualnym Mediom” w sierpniu 2023 roku.

Źródło: Wirtualne Media

Tagi: tvp
Powiązane
mamy gwiazd
Dopasuj mamę do gwiazdy! Niektóre z nich są identyczne. 6 na 10 to już dobry wynik