Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Wywołał skandal, uwiódł dwie mężatki, stracił rolę... przez urodę. Co dziś porabia Leszek Teleszyński?
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 30.08.2023 22:32

Wywołał skandal, uwiódł dwie mężatki, stracił rolę... przez urodę. Co dziś porabia Leszek Teleszyński?

Leszek Teleszyński
Jak obecnie wygląda i co robi Leszek Teleszyński? Fot. AKPA

Leszek Teleszyński cieszył się wielkim powodzeniem wśród kobiet. W szybkim tempie udało mu się zdobyć karierę, ale i wiele serc. Wyjątkowa uroda pozwoliła mu uwieść dwie mężatki, ale okazała się mieczem obosiecznym, gdy stracił przez nią wymarzoną rolę. Jak dziś wygląda życie jednego z najprzystojniejszych polskich aktorów?

Leszek Teleszyński podbił polską scenę filmową, jednak nie dostał wymarzonej roli

Leszek Teleszyński w 1969 roku ukończył Szkołę Teatralną. Początki jego kariery nie były łatwe. Grał trudne i wymagające role w filmach Andrzeja Żuławskiego, który jako pierwszy odkrył jego talent. I mimo iż stał się dzięki nim rozpoznawalny, prawdziwą karierę zaczął robić, kiedy zatrudnił go reż. Jerzy Hoffman. Teleszyński zagrał w wielu jego kultowych produkcjach. Mogliśmy zobaczyć go m.in. jako księcia Bogumiła Radziwiłła w “Potopie”, ordynata Michorowskiego w “Trędowatej” czy też redaktora Maja w popularnym serialu „Życie na gorąco”.

Mimo ogromnych sukcesów na tle zawodowym, do których niewątpliwie przyczyniła się jego ponadprzeciętna uroda, nie zawsze działała ona na jego korzyść. Artysta marzył, aby zagrać Jaśka w “Weselu”. Niestety Andrzej Wajda powiedział mu wówczas:

Nie Leszku, z Twoją urodą w ogóle nie nadajesz się do tej roli, nikt nie uwierzy, że możesz być chłopem.

"Było już tylko gorzej. Szok, płacz". Iza i Adam Małyszowie w rozpaczy. Koszmarne kadry wypłynęły do sieci

Życie miłosne Leszka Teleszyńskiego to gotowy scenariusz na film

Na studiach Leszek Teleszyński był związany z Alicją Jachiewicz. Para była zaręczona, jednak w pewnym momencie postanowiła się rozstać. Do dziś nie wiadomo jednak dlaczego. Mimo to aktor nie rozpaczał długo po ukochanej, gdyż związał się z 6 lat starszą od siebie mężatką, Ireną Szczurowską. Wówczas wybuchł ogromny skandal obyczajowy, gdyż aktorka była żoną Jarosława Abramowa-Newerly’ego, znanego pisarza.

Po komplikacjach związanych z rozwodem Szczurkowskiej para pobrała się w 1976 roku. 3 lata później przyszła na świat ich córka Karolina, jednak ich związek nie przetrwał próby czasu. Kolejną wybranką serca Teleszyńskiego również okazała się mężatka. Jolanta, która z wykształcenia była psycholożką, wydawała się dla aktora nieosiągalna, mimo iż ten zakochał się w niej od pierwszego wejrzenia. Dopiero gdy 10 lat później ich drogi ponownie się przecięły, para kobieta postanowiła dać aktorowi szansę.

Zaczęliśmy się spotykać i po roku wzięliśmy ślub. Jola była po prostu przeznaczona dla mnie. Warto było na nią czekać tak długo – opowiadał Teleszyński w Tele Tygodniu.

Projekt bez nazwy - 2023-08-30T220122.651.png
Leszek Teleszyński. Fot. archiwumTVP / Forum

Jak obecnie wygląda życie Leszka Teleszyńskiego?

Przez kolejne lata swojej kariery Leszek Teleszyński grał w wielu serialach m.in. „Złotopolskich” czy „Barwach szczęścia”, występował także regularnie na deskach największych polskich teatrów. Mimo to nie da się ukryć, że lata jego największej popularności dawno minęły.

Ja się na to nie skarżę. Taki mam charakter, że nie będę chodził i się napraszał. Raczej czekam, aż role same do mnie przyjdą – przyznał przed laty w rozmowie z Anną Retmaniak w Polskim Radio.

W 2020 roku Leszek Teleszyński zrezygnował z etatu w Teatrze Polskim i przeszedł na emeryturę. Oświadczył, że chce zwolnić tempo swojego życia i nie czuje się potrzebny. Mimo to mamy głęboką nadzieję, że ten stan rzeczy się jeszcze zmieni.

Projekt bez nazwy - 2023-08-30T214832.991.png
Jak obecnie wygląda i co robi Leszek Teleszyński? Fot. TRICOLORS/East News
Projekt bez nazwy - 2023-08-30T215552.910.png
Jak obecnie wygląda i co robi Leszek Teleszyński? Fot. TRICOLORS/East News

źródło: viva.pl