Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Wykształcenie Michała Wiśniewskiego. Czym mógłby zajmować się muzyk poza śpiewaniem?
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 03.11.2021 22:45

Wykształcenie Michała Wiśniewskiego. Czym mógłby zajmować się muzyk poza śpiewaniem?

Michał Wiśniewski
youtube.com/MichałWiśniewski

Michał Wiśniewski, zanim założył zespół Ich Troje i stał się jednym z najsłynniejszych polskich celebrytów muzycznych, miał burzliwe i bardzo smutne życie. Problemy rodzinne wpłynęły też na rozwój jego kariery zawodowej. Kim z wykształcenia jest znany muzyk?

Wiśniewski jako nastolatek musiał przeprowadzić się do Niemiec. W Bonn rozpoczął naukę w niemieckim gimnazjum i szkole muzycznej, gdzie uczył się gry na fortepianie. Edukacji tam jednak nie skończył.

Jakie wykształcenie ma Michał Wiśniewski?

Po roku nauki w Niemczech Wiśniewski wrócił do Polski i zamieszkał z Wiesławą, ciotką ze strony ojca. Wtedy też rozpoczął naukę w szkole budowlanej. Na praktykach montował ludziom klimatyzację, dorabiając do kieszonkowego.

Pracował też w hurtowni cebuli w Łodzi, a po zakończeniu nauki w szkole budowlanej został monterem wysokościowym. Poza tym zajmował się też tłumaczeniem filmów, próbował sił w biurze tłumaczeń i wprowadzał na polski rynek plastikowe karty rabatowe.

Sam muzyk otwarcie mówi o swojej przeszłości i braku wykształcenia muzycznego w rozmowie z portalem „Weszło”:

– Nie mam wykształcenia muzycznego, nie mam podstaw. Ja jestem głównie twórcą, piszę teksty.

Wyobrażacie sobie Michała Wiśniewskiego jako montera?

Źródła: pudelek.pl, viva.pl, onet.pl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum: