Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Wykształcenie Marty Manowskiej może zaskoczyć. Dziennikarka mogłaby zajmować się czymś zupełnie innym
Michał Fitz
Michał Fitz 18.05.2022 10:20

Wykształcenie Marty Manowskiej może zaskoczyć. Dziennikarka mogłaby zajmować się czymś zupełnie innym

Marta manowska
Pawel Wodzynski/East News

Marta Manowska jest jedną z ulubionych prezenterek w kraju. W roli prowadzącej jest chwalona w zasadzie przez wszystkich uczestników programów, za które odpowiada. Świetnie odnajduje się w tej roli, dzięki swojej empatii i umiejętności prowadzenia rozmowy. A mogła być zupełnie kimś innym.

Okazuje się bowiem, że prezenterka nie studiowała tylko dziennikarstwa, ale też inny kierunek. Jaki?

Jakie wykształcenie ma Marta Manowska?

Marta Manowska jest absolwentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Nie ma wątpliwości, że po części dzięki tej edukacji, tak dobrze radzi sobie w powierzanych jej rolach. Choć jest dociekliwa w swoich rozmowach, sprawia, że rozmówca czuje się przy niej bezpiecznie. Dlatego wypadają one tak dobrze. Widać więc, że na studiach nie próżnowała, bo oprócz wrodzonego wyczucia, w takich wywiadach potrzebny jest też odpowiedni warsztat. Jak się okazuje, nie był to jedyny kierunek, na jaki uczęszczała.

Marta Manowska studiowała bowiem również historię sztuki i to na nie byle jakiej uczelni. Edukowała się na Uniwersytecie w Valladolid, mieście, które znajduje się w samym sercu Hiszpanii. Nie ma więc wątpliwości, że ten okres nauki był przy okazji dla niej wyjątkową przygodą.

Kim wobec tego Marta Manowska mogłaby dzisiaj być, gdyby zdecydował się związać swoją przyszłość wykształceniem w kierunku historii sztuki? Takie osoby często pracują muzeach oraz galeriach. Niektóre z nich zostają też specjalistami, odpowiadającymi za renowację zabytków. Jeszcze inni zajmują się publicystyką w tym temacie. Teraz możemy jedynie gdybać, w której z tych ról najlepiej odnalazłaby się prezenterka.

Sama chyba jednak nie żałuje drogi, którą wybrała. W końcu już w swoim dorobku ma kilka sezonów programu „Rolnik szuka żony”, „The Voice Senior”, a także „Sanatorium Miłości”. Zaangażowano ją także pracy przy stacji TVP Kobieta. Pojawia się również na wielu wydarzeniach organizowanych przez Telewizję Polską.

Zobacz post:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Czy Małgorzata Tomaszewska jest samotną matką? Odpowiedziała na uszczypliwy komentarz
  2. Mało kto zauważył, co stało się podczas występu Krystiana Ochmana. Było o włos od kompromitacji
  3. Bardzo smutne wieści o stanie zdrowia Jana Nowickiego. Dramat rozgrywa się w domowym zaciszu

Źródło: