Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Wygrała milion w "Milionerach", z pieniędzy już nic nie zostało. Niesłychane, co zrobiła z nimi seniorka
Michał Fitz
Michał Fitz 04.04.2023 12:24

Wygrała milion w "Milionerach", z pieniędzy już nic nie zostało. Niesłychane, co zrobiła z nimi seniorka

Milionerzy
fot. kadr z programu "Dzień Dobry TVN", "Milionerzy"

W historii polskiej edycji programu “Milionerzy” po główną wygraną sięgnęło tylko 5 uczestników, a na pierwszego tryumfatora trzeba było czekać ponad 10 lat od emisji pierwszego odcinka. Drugim zwycięzcą była Maria Romanek. Na co przeznaczyła pieniądze?

Ci, którzy uważali, że do dziś je chowa w bezpiecznym miejscu, mogą być szoku. Cała suma została zagospodarowana w zaledwie kilka tygodni.

Skąd pomysł na udział w programie "Milionerzy"?

Niedługo po tym, jak Maria Tomanek wygrała w programie “Milionerzy”, zaproszono ją do “Dzień Dobry TVN”, gdzie miała opowiedzieć o swoich odczuciach, emocjach, a także planach związanych z tak ogromną kwotą.

W tamtym odcinku przyznała także, że do programu przystąpiła niekoniecznie z chęci zarobienia pieniędzy, a z potrzeby poznania prowadzącego! Zawstydzona wyznała przed Dorotą Wellman, że Hubert Urbański to jej telewizyjny ulubieniec.

Magda Narożna pokazała, w jakich mieszka warunkach. Na widok luksusów aż wbija w fotel

"Milionerzy": Maria Tomanek wygrała milion. Na co przeznaczyła pieniądze?

Hubert Urbański jeszcze w trakcie programu podpuszczał uczestniczkę, pytając się jej, na co planuje wydać milion, o ile go wygra. Kobieta przyznała wówczas, że tak naprawdę tylko część tej kwoty będzie chciała przeznaczyć na swoje potrzeby. Czyli na co konkretnie?

Okazało się, że priorytetem była nowa kuchnia, do której koniecznie trzeba było wstawić zmywarkę. Jak wiadomo, remont akurat tego pomieszczenia do tanich nie należy. Poza tym zwyciężczyni chciała także sprawić sobie wycieczki do miejsc, w których zakochała się przez książki — do Paryża i Gruzji.

Część wygranej trafiła na cele charytatywne

Maria podkreśliła także, że ma aż sześcioro cudownych, już dorosłych dzieci, które bardzo ją wspierają. Właśnie dlatego odpowiednią część wygranej sumy postanowiła po równo podzielić między wszystkie swoje pociechy. Na tym jednak nie poprzestała.

Zaznaczyła, że spora kwota pójdzie także na cele charytatywne. Zwyciężczyni przyznała bowiem, że od zawsze stara się pomagać tym, którzy są w gorszej sytuacji od niej, dlatego wygraną chciała wesprzeć kilka zbiórek oraz fundacji. Jak widać, kobieta ma nie tylko wielki umysł, ale i serce.

Zobacz wideo:

Tagi: Milionerzy
Powiązane
Sławomir, Zenon Martyniuk
Jak dobrze znasz disco polo? 7 na 10 to już świetny wynik