Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Wszyscy patrzyli na kobietę w trumnie. Po chwili odezwała się i powiedziała, jak się czuje
Alicja Czepli
Alicja Czepli 11.07.2021 20:47

Wszyscy patrzyli na kobietę w trumnie. Po chwili odezwała się i powiedziała, jak się czuje

kobieta w trumnie
Youtube / КИЇВ.NEWSROOM

Jakiś czas temu w Kijowie odbyły się kontrowersyjne targi. „RIP Expo 2021” to jak na razie pierwsze tego typu wydarzenie poświęcone tematyce śmierci i pogrzebów.

  • Jakiś czas temu na Ukrainie odbyły się targi poświęcone modzie pogrzebowej
  • Można było na nich oglądać różne modele trumien czy strojów na pogrzeb
  • Wydarzenie wzbudziło wiele kontrowersji, organizatorzy wydali oświadczenie

Ogromne kontrowersje wzbudził ostatni event z Kijowa. Odbyły się tam targi poświęcone najnowszym trendom w branży pogrzebowej. Jak można się domyślić, wydarzenie wzbudziło wiele skrajnych emocji.

„Rip Expo 2021” – kobiety leżały w trumnach

Jakiś czas temu w Kijowie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. „RIP Expo 2021” to targi poświęcone najnowszym trendom w dość nietypowej branży. Można było na nich zapoznać się z nowinkami w świecie pogrzebowym.

Na specjalnym wydarzeniu uczestnicy mogli na przykład obejrzeć różne modele i wystroje trumien. Różni producenci wystawiali się nawet z najbardziej nietypowymi produktami. Można było zakupić tam od zwyczajnych trumien po oryginalne, ozdobione komiksowymi motywami.

Wiele kontrowersji wzbudziły wystawy poświęcone modzie, fryzurom i makijażu na pogrzeb. Modelki nie prezentowały ich w tradycyjny sposób, lecz leżały w trumnach. Dla lepszego efektu leżały one przez kilka godzin nieruchomo.

Dlatego gdy jedna z nich w pewnym momencie wstała i odpowiedziała na pytanie dziennikarza, wszyscy zszokowani znieruchomieli. Opowiedziała, że jest to dla niej przede wszystkim ciekawe wyzwanie, ale także jedyna szansa, by wziąć udział we własnym pogrzebie.

Organizatorzy odpowiadają na kontrowersyjne opinie

Jak nietrudno się domyśleć – wydarzenie wywołało wiele kontrowersji. Nie brakuje głosów pozytywnie nastawionych do detabuizacji tematu śmierci, jednak z drugiej strony słychać głosy oburzające się na takie przedstawienie tak trudnego tematu.

Organizatorzy targów zdecydowali się odpowiedzieć na te zarzuty. W oficjalnym oświadczeniu napisali, że zależy im przede wszystkim na rozwoju branży pogrzebowej. Nie dostrzegają w swoim wydarzeniu nic nieprawidłowego.

– W naszym kraju każdego roku umiera ponad 500 tys. ludzi, a większość bliskich, odpowiedzialnych za decyzje związane z pogrzebem, nie szczędzi środków na godny pochówek zmarłego – tak tłumaczą chęć rozwoju tej branży.

Co myślicie o tego typu wydarzeniach?

Zobacz wideo:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Opalenizna jak u gwiazd? Znamy na to rewelacyjny sposób
  3. Piotr Rodowicz przekazał smutną wiadomość. Nie żyje król polskiej sceny

Źródło: o2.pl

Tagi: kobieta trumna
Powiązane
Quiz, jak wiele pamiętasz ze szkolnych lat
Pytania ze szkoły podstawowej. Ile zostało ci w głowie? Sprawdź, czy odpowiesz na wszystkie pytania