Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Wojewódzki przebił Gessler z ceną pączków? Tak wyglądają, a cena? Zobaczcie
Julia Bogucka
Julia Bogucka 08.02.2024 09:21

Wojewódzki przebił Gessler z ceną pączków? Tak wyglądają, a cena? Zobaczcie

Kuba Wojewódzki, pączek
Facebook/Niewinni Czarodzieje TrzyZero, Pawel Wodzynski/East News, Wojciech Olkusnik/East News

Tłusty czwartek to jeden z ulubionych dni w roku wielu Polaków. Dziś nikt nie ma prawa wypomnieć nam, ile wsunęliśmy słodyczy. Jak co roku, symbolem jest pączek, najlepiej po brzegi wypełniony przepysznym nadzieniem. Wolicie cukier puder, lukier, a może inną polewę? Każdy znajdzie coś dla siebie. Swoje oferty przygotowały również restauracje prowadzone przez gwiazdy show-biznesu. Kuba Wojewódzki zaszalał w tym roku z ceną. Kupilibyście je u niego?

Pączek jest symbolem dzisiejszego dnia

Choć nie wszyscy tak dziś o tym myślą, tłusty czwartek ma za sobą długą tradycję. Jak co roku, większość społeczeństwa zakupuje dziś słodkie przekąski, takie jak pączki lub faworki i zajada się nimi bez pamięci. To niewątpliwie ulubiony cheat day Polaków. Jego historia związana jest z Wielkim Postem, który rozpoczyna się w najbliższą środę.

Jak mówią źródła, pierwowzór pączków był spożywany już przez starożytnych Rzymian. Wtedy jednak prym wiodły wytrawne przekąski z boczkiem i słoniną. W ten sposób żegnano się z zimą i witano promienną wiosnę. Dopiero od XVI wieku zaczęto przygotowywać je na słodko, a bywało i tak, że tłuste uczty nie kończyły się tylko na jednym dniu. W przeszłości ludność miejska, a po pewnym czasie również wiejska, świętowała ostatni tydzień karnawału aż do wtorku, a więc kończyli biesiadę tuż przed Popielcem.

Kuba Wojewódzki z suknią ślubną: „Trzeba zadbać o własną przyszłość!”. Jego Instagram płonie od komentarzy Kuba Wojewódzki o Ani Przybylskiej. Skierował do niej TE słowa, nawet córka aktorki musiała zareagować

Po ile pączek u gwiazd?

W dobie szeroko pojętego konsumpcjonizmu wszyscy chcemy więcej, bardziej ekskluzywnie i wyjątkowo. Dlatego od kilku lat prym wiodą restauracje i piekarnie prowadzone przez znane osobistości, gdzie mamy odnaleźć niesamowite doznania smakowe i dotknąć prawdziwego luksusu. Idzie to oczywiście w parze z wysokimi cenami za te dobra. Nie tak dawno wszyscy komentowali kwoty, które trzeba zapłacić za catering bożonarodzeniowy Magdy Gessler, gdzie za kilogram pierogów z kapustą i grzybami musieliśmy zapłacić niecałe 100 złotych.

EN_01394341_0091.jpg
Źródło: Jan Bielecki/East News

A jak to wygląda z pączkami? Tutaj również warto spojrzeć na ofertę przygotowaną przez słynną restauratorkę. W cukierni “Słodki Słony”, w porównaniu z rokiem poprzednim cena za jedną słodką bułkę z nadzieniem wzrosła o cztery złote. Tym samym zapłacimy za nią 22 złote. Jednak wyraźnie przebił ją Kuba Wojewódzki, u którego cena za pączka rok temu wynosiła aż 49 złotych za sztukę

“Z okazji tłustego czwartku przedstawiam wam propozycję nie do odrzucenia. Pączki podobne do mnie: słodkie i nadziane (krem pistacjowy, polewa z różowej czekolady, puder malinowy, złoto jadalne, specjalne złote pudełko). Edycja limitowana — 49 zł za sztukę”

- czytaliśmy w ubiegłym roku na Instagramie restauracji “Niewinni Czarodzieje TrzyZero”.

ZOBACZ TEŻ: Katarzyna Cichopek 12 lat temu była u Kuby Wojewódzkiego. Słowa, które wtedy wypowiedziała wiele wyjaśniają

Kuba Wojewódzki szaleje z ceną swoich pączków

Dziś ponownie mamy tłusty czwartek, a co za tym idzie, kolejną ofertę od “króla TVN”. Tym razem w jego knajpie znajdują się specjalnie przygotowane boxy ze smakołykami. Ich lista pojawiła się na Facebooku restauracji prowadzonej przez Kubę Wojewódzkiego. Zakupić możemy trzy wersje zawartości. Oto ich lista:

"3x najlepsze pączki w kraju
- czekolada/tajska bazylia/zarno sorgo/sezam
- biała czekolada/matcha/marakuja/pitaja
- biała czekolada/miso/malina/pistacja
4x chrupiące faworki
- biała czekolada/miso/malina
- czekolada/fistaszki
- matcha/czarny sezam/ ziarno sorgo
- marakuja/aronia
6x batony WW od E. Wedel
- 2 batony WW Gorzka Czekolada
- 2 batony WW Peanut Butter
- 2 batony WW Klasyk"

Wynika z tego, że w jednym pudełku odnajdziemy albo trzy sztuki pączków, albo cztery sztuki faworków lub sześć batoników. Jaką cenę byście obstawiali za każdy z nich? No to teraz usiądźcie i spójrzcie, ile zawołał Kuba Wojewódzki. Za jeden box zapłacimy 200 złotych. Opłaca się? Gdzie wy kupujecie dziś pączki?