Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > W mediach huczy o śmierci Mateusza Murańskiego. Jego ojciec Jacek Murański to aktor, grał w "Klanie" i "Ojcu Mateuszu"
Aleksandra Gadzińska
Aleksandra Gadzińska 08.02.2023 17:04

W mediach huczy o śmierci Mateusza Murańskiego. Jego ojciec Jacek Murański to aktor, grał w "Klanie" i "Ojcu Mateuszu"

Jacek Murański
fot. youtube.com/MMA Rocks

Media lotem błyskawicy obiegła wieść o śmierci młodego zawodnika FAME MMA. Oczy wszystkich zwróciły się ku jego ojcu. Podobnie jak syn, Jacek Murański występował zarówno na ringu, jak i na wielu planach filmowych. Na swoim koncie ma lata treningów, a także — dość bogatą filmografię. 

Kim jest Jacek Murański?

Ojciec Mateusza dziś znany jest w środowisku oraz wśród fanów FAME MMA, jako osoba skłonna do bezpośrednich, ostrych wypowiedzi, które nieraz budziły kontrowersje. Jego wypowiedzi przysporzyły mu wielu wrogów. Jego mocne, czasem wręcz obelżywe słowa skierowane do innych zawodników, m.in. Aroya sprawiły, że wiele osób domagało się usunięcia mężczyzny z walk. 

Podczas 12. edycji Jacek Murański zastąpił syna na ringu, stając z jego nemezis — Arkadiuszem Tańculą. Niestety, przegrał przez dyskwalifikacje w 4. rudzie po tym, jak łapał się siatki, co nie jest w tym sporcie dozwolonym chwytem. Była to jedna z dwóch walk ze słynnym przeciwnikiem jego syna — obie przegrał. Porażkę przyniosło mu też starcie z Robertem Pasutem. 

Na oczach wszystkich oddał mocz na Cichopek, aż zaniemówiła. Tego wydania "PnŚ" nie zapomni do końca życia

Jacek Murański zagrał w popularnych programach

Wiemy, że 29-letni Mateusz występował w popularnych programach, m.in. “Lombard. Życie pod zastaw”, gdzie tak naprawdę zaczęła się jego telewizyjna kariera. Niewielu wie jednak, że także jego ojciec ma na swoim koncie całkiem imponującą filmografię. 

Jeszcze pod koniec lat 90. Jacek Murański pojawił się na planie “Klanu” jako stróż parkingu strzeżonego. W jego dorobku znalazły się też takie produkcje jak “Na Wspólnej”, “Pierwsza miłość”, “Ślad”, “Młody Piłsudski”, “Barwy szczęścia”, “Asymetria”, czy “Ojciec Mateusz”. Były to role epizodyczne, jednak zdecydowanie wzbogaciły i tak już zapełniony życiorys zawodnika. 

 

Jacek Murański - wiek, rodzina, zainteresowania

Kontrowersyjny zawodnik FAME MMA urodził się 12 grudnia 1968 roku.  Przy okazji jego walk w organizacji  poznaliśmy także jego masę — dokładnie 89,7 kilograma. Należał więc do wagi półciężkiej, podczas gdy jego syn zaliczał się już do wyższej kategorii. Konflikt z Tańculą połączył obu mężczyzn w niezwykły sojusz. Co jeszcze wiemy o ich rodzinie? 

Żoną starszego zawodnika została Joanna Godlewska-Murańska. Kobieta również próbowała swoich sił w aktorstwie, jednak przede wszystkim pozostawała najwierniejszą fanką męża i syna, którym z dumą kibicowała podczas starć. 

Wiadomo, że oprócz starć w federacji Jacek Murański trenował także inne sporty. W mediach można znaleźć informacje, według których zawodnik jest instruktorem systemu walki opracowanego do samoobrony. Na swoich mediach społecznościowych regularnie zamieszcza nagrania, na których widać, jak używa różnego rodzaju technik z pogranicza popularnej krav magi.

Jacek Murański (3).jpg

Powiązane
Taniec z Gwiazdami
Wielki test wiedzy o “Tańcu z Gwiazdami”! Nawet wierni fani show będą mieli problemy