Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Tylko u nas: wiemy, kiedy Kacper Tekieli był widziany ostatni raz. W czasie tragedii był zupełnie sam
Marcin Gałązka
Marcin Gałązka 18.05.2023 13:39

Tylko u nas: wiemy, kiedy Kacper Tekieli był widziany ostatni raz. W czasie tragedii był zupełnie sam

Kacper Tekieli
fot. Instagram/@kacpertekieli, Facebook/@Andrzej Marcisz

Nie żyje mąż Justyny Kowalczyk, Kacper Tekieli. Polski wspinacz zginął 17 maja podczas zejścia ze szczytu Jungfrau w Szwajcarii. Polski sportowiec zajmujący się wspinaczką i przyjaciel Tekielego - Andrzej Marcisz - przekazał nam informacje dot. kulis tej tragedii.

Mąż Justyny Kowalczyk w Alpach chciał spełnić jedno ze swoich marzeń, zdobywając wszystkie czterotysięczniki. 

Kacper Tekieli zginął tragicznie w górach

Tragiczne wieści napłynęły 18 maja. Mąż Justyny Kowalczyk dzień wcześniej spadł podczas zejścia z Jungfrau na północną stronę góry. Ratować próbował go inny znany polski wspinacz - Andrzej Bargiel, niestety nieskutecznie.

Kacper Tekieli kochał góry, a wspinaczka była jedną z jego największych miłości. Uczestniczył w kilku wyprawach w Himalaje, a w ostatnich dniach relacjonował w mediach społecznościowych swoje wspinaczki w szwajcarskich Alpach.

Mąż Justyny Kowalczyk osierocił synka. Mały Hugo urodził się 1,5 roku temu. Tragedia stała się nagle

Sportowiec ujawnia, kiedy Kacper Tekieli był widziany ostatni raz

Mąż Justyny Kowalczyk bardzo lubił wspinać się samotnie. Andrzej Marcisz w rozmowie z nami potwierdził, że sportowiec i tym razem wybrał się w góry sam. 

- […] po prostu nie wrócił i dzisiaj dopiero z pewnego źródła dostałem tę przykrą wiadomość. Ponieważ wspinał się solo, nie wiadomo jeszcze dokładnie, co się stało - powiedział nam alpinista.

Andrzej Marcisz specjalizował się przed laty we wspinaczce na szybkość. W 1992 roku zdobył dla Polski medal we wspinaczce sportowej na Mistrzostwach Europy. Było to pierwsze tego typu osiągnięcie w naszym kraju.

Andrzej Marcisz żegna Kacpa Tekieliego

Alpinista pożegnał swojego kolegę po fachu we wpisie na Facebooku. Kilka dni temu przeglądał on swoje archiwalne ujęcia. Na jednym z nich przed kilkoma laty widać Kacpra Tekieliego.

- […] Nie potrafię tego pojąć, ale może są ciągle takie obszary życia, gdzie nawet sztuczna inteligencja nie da rady. Żegnaj przyjacielu. RIP. Wyrazy współczucia dla rodziny - napisał Andrzej Marcisz.

Kacper Tekieli był mężem Justyny Kowalczyk od niemal 3 lat. 1,5 roku temu na świat przyszedł ich syn Hugo, którego mężczyzna osierocił.