Lifestyle.Lelum.pl > Programy > TVP stanowczo o zwolnieniu Edyty Lewandowskiej. Mocne słowa
Martyna Pałka
Martyna Pałka 16.03.2024 11:45

TVP stanowczo o zwolnieniu Edyty Lewandowskiej. Mocne słowa

Edyta Lewandowska
fot. KAPIF; YouTube

W mediach wciąż nie milkną plotki na temat masowych zwolnień, które dzieją się za kulisami Telewizji Polskiej. Teraz głos w sprawie swojego zatrudnienia zabrała kolejna dziennikarka, która właśnie zakończyła współpracę z publicznym nadawcą. Przedstawiciele TVP natychmiast zareagowali i zarzucili Lewandowskiej poważne kłamstwo.

Szokujące zwolnienia w TVP

Jeszcze kilka miesięcy temu cała Polska żyła nagłymi i niespodziewanymi zmianami, jakie wydarzyły się za kulisami Telewizji Polskiej. Publiczny nadawca zakończył współpracę z wieloma dotychczasowymi gwiazdami, a swój proces przemiany rozpoczął od zwolnienia Danuty Holeckiej, która przez wielu uznawana była za prawdziwą twarz serwisu “Wiadomości”.

Niedługo później przedstawiciele TVP wzięli się za metamorfozę działu rozrywkowego. W związku z tym znacznej przemianie uległ kultowy program “Pytanie na śniadanie”, z którego zwolniono wszystkich dotychczasowych prowadzących. Wtedy też z pracą na planie pożegnały się takie gwiazdy, jak Katarzyna Cichopek, Maciej Kurzajewski, Tomasz Kammel, Izabela Krzan, czy Aleksander Sikora. Najwięcej kontrowersji wywołało jednak zwolnienie Małgorzaty Tomaszewskiej, która była wówczas w ósmym miesiącu ciąży i oczekiwała na przyjście na świat swojego drugiego dziecka.

Małgorzata Tomaszewska, fot. KAPiF
Szokujące zwolnienia w TVP, fot. KAPIF
Kasia Cichopek i Maciej Kurzajewski przekazali świetne wieści To dlatego Katarzyna Żak oswaja się teraz ze śmiercią

Edyta Lewandowska zakończyła współpracę z TVP

Teraz media obiegła informacja na temat zwolnienia kolejnego gwiazdy, którą widzowie mogą kojarzyć z serwisu informacyjnego “Wiadomości”. Mowa o Edycie Lewandowskiej, która podczas jednego z ostatnich wywiadów wyznała, że zakończyła współpracę z Telewizją Polską. Dziennikarka znajduje się obecnie na trzymiesięcznym wypowiedzeniu, które złożyła pod koniec lutego.

Prezenterka ujawniła w rozmowie z portalem Wirtualne Media, że miała już dość niezdecydowania pracodawcy i postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce.

Ostatecznie zdecydowałam, że wyślę wypowiedzenie telewizji, ponieważ sytuacja zawieszenia za długo trwała i nie zmierzała w żadnym sensownym kierunku. Pod koniec lutego wysłałam wypowiedzenie i dostałam potwierdzenie, że dotarło do TVP 

Edyta Lewandowska
Edyta Lewandowska zakończyła współpracę z TVP, fot. YouTube

ZOBACZ TEŻ: Andrzej Nejman pokazał swoją córkę. Ona ma tyle lat!?

TVP zarzuca Lewandowskiej kłamstwa

Na wypowiedź prezenterki niemal natychmiast zareagowali przedstawiciele Telewizji Polskiej, którzy nie kryli swojego zaskoczenia i oburzenia całą sytuacją. Publiczny nadawca skonfrontował się z dziennikarką za pomocą oficjalnego oświadczenia, które ukazało się na ich stronie.

Ich zdaniem Edyta Lewandowska nie znajduje się obecnie na wypowiedzeniu, ponieważ jej prośba nie została uznana przez zarząd. TVP wyznało również, że decyzja o zakończeniu tej współpracy była jednostronna i należała do nich.

W związku z nieprawdziwymi treściami podawanymi przez panią Edytę Lewandowską w artykule na portalu Wirtualne Media, które dotyczą trybu oraz terminu rozstania się z nią przez Telewizję Polską S.A. w likwidacji, informujemy, że do definitywnego zakończenia współpracy doszło na skutek jednostronnej decyzji TVP, która rozwiązała umowę z panią Edytą Lewandowską w trybie bez wypowiedzenia. Wypowiedzenie złożone przez panią Edytę Lewandowską było nieskuteczne – zostało złożone po rozwiązaniu umowy przez TVP