Lifestyle.Lelum.pl > Programy > TVN wykiwał TVP?! To się może odbić na oglądalności
Martyna Pałka
Martyna Pałka 15.03.2024 16:29

TVN wykiwał TVP?! To się może odbić na oglądalności

TVN, TVP, Katarzyna Dowbor, Marcin Prokop
fot. KAPIF

Nie jest tajemnicą, że TVP i TVN są swoją największą konkurencją. Nic więc dziwnego, że obie stacje prześcigają w pomysłach na przyciągnięcie uwagi telewidzów. Teraz jednak wszystko wskazuje na to, że TVN wymyślił coś, co na pewno nie spodoba się Telewizji Polskiej.

TVP i TVN wiecznie konkurują o oglądalność

Nikogo nie dziwi fakt, że największe stacje telewizyjne w naszym kraju nieustannie przeciągają się w pomysłach na przyciągnięcie nowych widzów przed ekrany telewizorów oraz zatrzymanie tych, których już udało im się pozyskać. Zarówno TVN, jak i TVP oferują szeroką gamę programów i seriali, które cieszą się olbrzymią sympatią Polaków.

Nie da się jednak ukryć, że pomimo wielkiego zainteresowania obie stacje nie ustają w wysiłkach na wymyślenie czegoś, co pomoże im pokonać konkurencję. Teraz przyszedł czas na kolejną walkę, w której zmierzyli się ze sobą Telewizja Polska i TVN. Wszystko jednak wskazuje na to, że druga z nich odniosła znaczny sukces.

Kasia z “Królowych życia” na wózku inwalidzkim ściska się z matką "Nasz nowy dom": Porażający efekt remontu. Widzowie są przerażeni. To bezpieczne?

TVP I TVN mogą pochwalić się prawdziwymi perełkami

Obie stacje mają na swoim koncie wiele niezawodnych programów i seriali, które na dobre skradły serca telewidzów. Podczas gdy publiczny nadawca może pochwalić się takimi kultowymi produkcjami, jak “M jak miłość”, czy “Barwy szczęścia”, jego konkurent od lat emituje “Skazaną”. “Szadź”, czy “Pati”.

Jednak rywalizacja obu nadawców najbardziej widoczna jest podczas godzin porannych, kiedy to może oglądać dwie konkurencyjne śniadaniówki - “Pytanie na śniadanie” i “Dzień dobry TVN”. Co ciekawe, w obu z tych show doszło niedawno do poważnych metamorfoz, które mniej lub b bardziej przypadły do gustu telewidzom. To jednak nie koniec ich walki. Teraz TVN postawił na sprytny ruch, który utrudnił życie konkurenta.

ZOBACZ TEŻ: A jednak! Lewandowscy pokazali buzie córek. Klara to skóra zdjęta z ojca.

TVN wykiwało TVP - czegoś takiego jeszcze nie było

Rywalizacja obu stacji skupiła się na filmach, które nadawcy mają szansę wyemitować na swojej antenie w piątkowy wieczór. Jest to idealna okazja na zdobycie oglądalność, ponieważ Polacy uwielbiają ten sposób spędzania weekendu, a nic tak nie przyciąga przed telewizor jak kultowa polska komedia.

Dzisiejszego dnia zarówno TVP, jak i TVN postawili na jeden z największych przebojów rodzimego kina - “Kogel mogel”. Różnica polega na tym, że druga ze stacji wybrała najnowszą, czwartą część z tej serii, a pierwszy z nadawców zdecydował się na absolutny klasyk, czyli oryginalną odsłonę serii.

Warto jednak zauważyć, że TVN wyemituje swój film o godzinie 20:00, czyli dokładnie 1,5 godziny wcześniej niż Telewizja Polska, co z pewnością może pozyskać dla nich oglądalność i jednocześnie odebrać ją konkurencji — mało kto będzie miał ochotę oglądać wcześniejszą część, po tym, jak obejrzy późniejszą.