Lifestyle.Lelum.pl > Programy > TVP pokazuje spot z Dorotą Wellman „potwierdzając” słowa Kaczyńskiego. Widzowie wiadomości przecierali oczy ze zdumienia
Martyna Pałka
Martyna Pałka 09.11.2022 03:00

TVP pokazuje spot z Dorotą Wellman „potwierdzając” słowa Kaczyńskiego. Widzowie wiadomości przecierali oczy ze zdumienia

TVP
fot. kadr z programu „Wiadomości TVP”, TRICOLORS/East News

Telewizja Polska zaskoczyła telewidzów. W wieczornym wydaniu programu „Wiadomości” mogliśmy zobaczyć specjalny materiał, poświęcony sobotniej wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego.

Słowa prezesa Prawa i Sprawiedliwości, w których nawiązał do młodych kobiet spożywających alkohol oraz wpływu tego na liczbę urodzeń w Polsce, wywołały prawdziwą burzę w sieci.

Podejście polityka nie spodobało się sporej części internautów oraz wielu polskim gwiazdom, takim jak Agnieszka Woźniak-Starak, które postanowiły zabrać głos w sprawie. Teraz swoje stanowisko przedstawiła sama stacja TVP.

TVP staje w obronie wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego i pokazuje spot z Dorotą Wellman

W dzisiejszym wydaniu serwisu informacyjnego „Wiadomości” mogliśmy po raz kolejny usłyszeć słowa Jarosława Kaczyńskiego. Stacja postanowiła przedstawić je jednak w całkowicie innym świetle i zaznaczyć, że prezes PiS-u słusznie zwrócił uwagę na problem kobiet w Polsce.

Co więcej, Telewizja Polska wyemitowała również fragment dawnego spotu, w którym uczestniczyła między innymi jedna z największych gwiazd TVN – Dorota Wellman. W opublikowanym fragmencie słyszymy wypowiedź dziennikarki o tym, jak kobiety zostają porzucane przez mężczyzn przez alkohol. Miał być to dowód na słuszność słów prezesa.

-Najmocniej cierpią na tym kobiety, bo zdecydowana większość z nich zostanie porzucona – słyszymy słowa Doroty Wellman na uciętym fragmencie spotu, opublikowanego dziś przez TVP.

Według danych przedstawionych przez publicznego nadawcę obecnie od alkoholu uzależnionych jest około 1,5 miliona Polek.

-Przez ostatnie miesiące przed problemem słusznie ostrzegały również media sprzyjające opozycji. Dziś zdaniem badaczy to właśnie ta grupa najchętniej sięga po kieliszek i doświadcza problemów, związanych z alkoholizmem. Problem dotyczy szczególnie kobiet młodych i wykształconych, pochodzących ze średnich i wyższych klas społecznych – słyszymy słowa lektora w dzisiejszym wydaniu „Wiadomości”.

TVP atakuje TVN i zarzuca stacji manipulację

W następnych minutach materiału Telewizja Polska wyemitowała fragment wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego, który opowiada o tym, że alkoholizm jest obecnie niejedynym, ale znaczącym czynnikiem bezdzietności w naszym kraju.

-Kobiety decydują się na dzieci albo się na dzieci nie decydują. To zależy od czynników, powtarzam, materialnych, ale też w wielkiej wierze od czynników kulturowych – słyszymy słowa Jarosława Kaczyńskiego w TVP, po czym zostają one skomentowane przez jednego z dziennikarzy publicznego nadawcy, który zarzuca konkurencyjnej stacji manipulację – tej wypowiedzi w TVN Państwo nie usłyszeli. Zamiast tego była manipulacja. 

Chwilę po tym zdaniu stacja pokazała widzom kilka materiałów konkurencji, w których negatywnie komentowano sobotnią wypowiedź polityka Prawa i Sprawiedliwości.

Zobacz zdjęcia:

TVP Wiadomości
TVP Wiadomości
TVP Wiadomości

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Twoje dziecko ciągle choruje? Może popełniasz jeden błąd
  2. Powrócisz do żywych w moment. Genialny sposób na pozbycie się bólu gardła
  3. Kinga Rusin ostro o Kaczyńskim. Nie gryzła się w język, mocne słowa mogą rozwścieczyć polityka

 

Powiązane
Quiz, jak wiele pamiętasz ze szkolnych lat
Pytania ze szkoły podstawowej. Ile zostało ci w głowie? Sprawdź, czy odpowiesz na wszystkie pytania