Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Nie żyje Aniela Świderska
Karol Osiński
Karol Osiński 31.01.2021 16:01

Nie żyje Aniela Świderska

Jolanta Lothe
David Tomaseti / Unsplash

Wczoraj wieczorem do mediów trafiła fatalna wiadomość o śmierci gwiazdy serialu TVP pt. Matki, żony i kochanki, Anieli Świderskiej. Dotychczas nieznane były miejsce i data pogrzebu aktorki. Wątpliwości rozwiał aktor serialu M jak miłość, Tadeusz Chudecki, który na swoim Facebooku zamieścił nekrolog i wspomnienie wybitnej artystki. Ceremonia odbędzie się 9 lutego, o godz. 12:00 w kościele św. Karola Boromeusza na Powązkach Starych w Warszawie.

Aniela Świderska prywatnie była małżonką równie popularnego aktora Bronisława Pawlika, który zmarł w 2002 roku. Wieść o jej śmierci rozeszła się bardzo szybko w polskich mediach. Wiele gwiazd TVP i nie tylko wyraziło najszczersze kondolencje rodzinie artystki.

Pogrzeb Anieli Świderskiej

Jako pierwsi informację o śmierci Anieli Świderskiej podali włodarze Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim na swoim profilu na Facebooku. Wydano wówczas wspomnienie bogatej kariery aktorki, oraz podano przykłady spektakli, w których miała przyjemność występować.

W wieku 96 lat zmarła Aniela Świderska, aktorka i wdowa po Bronisławie Pawliku oraz siostra Jana Świderskiego. W filmie (podobnie jak w telewizji czy radio) grała sporadycznie, ale w jej filmografii znajdują się takie pozycje jak: Nieznany, Przygody psa Cywila, Lalka, Układ krążenia, Śmierć Johna L, Żegnaj Rockefeller, Kuchnia polska i Matki, żony i kochanki – czytamy na Facebooku CK w Ostrowcu Świętkorzyskim.

Dotychczas nieznana była data pogrzebu znanej artystki, jednak informację tę podał Tadeusz Chudecki, aktor znany m.in. z serialu M jak miłość. Na swoim Facebooku zamieścił nekrolog, na którym można przeczytać:

Masz żałobna odprawiona zostanie 9 lutego 2021 roku (wtorek), o godz. 12:00 w kościele św. Karola Brometeusza na Powązkach Starych, po czym nastąpi odprowadzenie Prochów Zmarłej na cmentarz miejscowy do grobu rodzinnego – brzmi nekrolog. Z kolei sam aktor napisał:

Zmarła nasza ukochana Pani Profesor Aniela Swiderska – żona Bronislawa Pawlika i siostra Jana Swiderskiego. Wspaniały Pedagog. Wiele Jej zawdzięczam. „Niech odpoczywa w pokoju wiecznym!” – czytamy na Facebooku artysty.

Kim była Aniela Świderska?

Aniela Świderska była polską aktorką teatralną, filmową oraz dubbingową. W latach 50., 60. i 70. XX wieku podkładała głos pod wiele polskich produkcji.

Była małżonką wybitnego polskiego aktora Bronisława Pawlika, który przez wiele lat zmagał się z alkoholizmem i zmarł na raka żołądka.

Niestety to nie pierwsza przykra wiadomość, którą podajemy na przestrzeni kilku ostatnich dni. Rodzinie zmarłej wysyłamy najszczersze kondolencje.

Zobacz zdjęcia:

TVP

Pogrzeb Anieli Świderskiej odbędzie się 9 lutego 2021 roku o godzinie 12:00.

O śmierci aktorki poinformowali włodarze Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: facebook.com

Powiązane
Quiz, jak wiele pamiętasz ze szkolnych lat
Pytania ze szkoły podstawowej. Ile zostało ci w głowie? Sprawdź, czy odpowiesz na wszystkie pytania