Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Pierwszy raz od 23 lat nie wyemitowano wieczornego wydania wiadomości w TVN. Stacja pokazała coś innego
Adrianna Boryń
Adrianna Boryń 11.02.2021 09:20

Pierwszy raz od 23 lat nie wyemitowano wieczornego wydania wiadomości w TVN. Stacja pokazała coś innego

TVN
fot. eastnews.pl/Piotr Molecki

Wczoraj zaczął się protest mediów pod hasłem „Media bez wyboru”. Przez cały wczorajszy dzień (10.02.21) nie nadawano programów tak, jak to się odbywało zwykle. TVN również nie uraczył swoich widzów treściami, na jakie mogli zwykle liczyć. Pierwszy raz od 23 lat stacja nie wyemitowała wieczornego wydania wiadomości. W zamian za to na oficjalnym profilu TVN pojawiło się zdjęcie pustego studia.

Smutna scena została sfotografowana i opublikowana w sieci. Wczoraj o godzinie 19:00 zamiast wieczornego wydania Faktów, internauci mogli zobaczyć jedynie przykre zdjęcie pustego studia, bez dziennikarzy i prezenterów. Pierwszy raz od 23 lat studio jakby zamarło, a wszystko przez protest mediów, które nie zgadzają się na podatek, który planuje nałożyć na nie rząd.

Protest mediów

Wczoraj tj. 10 lutego 2021 roku zaczął się wielki protest, którego zapalnikiem są plany rządu odnośnie wprowadzenia podatku na media, które w znaczny sposób ograniczyłyby ich działalność. W związku z niezgodą na takie kroki sformułowano list otwarty do władz Rzeczypospolitej i liderów ugrupowań politycznych.

Do protestu dołączyły nie tylko największe media w Polsce, ale również i mniejsze, lokalne portale. Wśród zaangażowanych jest stacja TVN, która przez cały wczorajszy dzień nie wyemitowała żadnego normalnego programu. Widzowie mogli jedynie obserwować czarną grafikę z informacją o proteście.

Widzowie stacji TVN po raz pierwszy nie usłyszeli z ust swoich ulubionych dziennikarzy informacji na temat tego, co dzieje się w kraju i na świecie.

TVN opublikowało przykrą scenę

W związku z protestem mediów TVN pierwszy raz od 23 lat nie wyemitował wieczornego wydania Faktów. O godzinie 19:00 na ekranie wszystkich telewizorów wciąż widniała czarna grafika informująca o proteście.

W zamian za to stacja TVN na swoim oficjalnym profilu na Instagramie opublikowała przykre zdjęcie przedstawiające puste studio stacji TVN. Pod zdjęciem zamieszczone wymowne słowa:

Dziś byłoby 8532 wydanie @faktytvn, ale nasz program po raz pierwszy się nie ukaże.

Poniżej zachęcali do zapoznania się z listem otwartym do władz RP i liderów ugrupowań politycznych.

Wczorajszy dzień był niezwykle ważny. Pokazał, jak będą wyglądały polskie media jeżeli plany rządu zostaną zrealizowane. Miejmy nadzieję, że apele, które docierają do rządzących, zostaną wysłuchane, a polskie niezależne media takimi pozostaną.

Po więcej informacji dotyczących protestu zapraszamy >tutaj<.

Zobacz zdjęcie:

Visualizza questo post su Instagram

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: instagram.com

Powiązane
dawne gwiazdy telewizji
Rozpoznasz TE gwiazdy z dawnych lat?! Porządna zagwozdka dla Polaków, spróbuj swoich sił