Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Tragiczne wieści. Mieli 25 i 39 lat. Nie żyje dwóch polskich policjantów
Sara Karmańska
Sara Karmańska 11.11.2023 12:19

Tragiczne wieści. Mieli 25 i 39 lat. Nie żyje dwóch polskich policjantów

Nie żyje dwóch polskich policjantów, fot. Facebook/Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy, Canva/Joanna Ciesielska, Getty Images
Nie żyje dwóch polskich policjantów, fot. Facebook/Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy, Canva/Joanna Ciesielska, Getty Images

W ostatnim czasie media obiegło kilka głośnych spraw śmieci funkcjonariuszy na służbie. Dopiero co żegnaliśmy z honorami Bartosza Błyskala, który zginął podczas poszukiwań Grzegorza Borysa, a to nie pierwsza taka głośna sprawa w ostatnich dniach. Teraz media donoszą o dwóch kolejnych policjantach, którzy odeszli na wieczną służbę. 

Zmarł 25-letni funkcjonariusz policji

Policja Podlaska przekazała smutną wiadomość o śmierci 25-letniego funkcjonariusza policji w Sokółce. Sebastian Micun wstąpił do policji w 2018 roku i od początku był związany z garnizonem podlaskim. Okoliczności śmierci policjanta zostały utrzymane w tajemnicy ze względu na dobro jego rodziny. 

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w wieku 25 lat zmarł nasz Kolega starszy sierżant Sebastian Micun – policjant Komendy Powiatowej Policji w Sokółce. Rodzinie i bliskim kondolencje, wyrazy szczerego żalu i współczucia z powodu śmierci w imieniu własnym, kierownictwa oraz policjantów i pracowników Policji, składa Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinspektor Robert Szewc.

Nie żyje Andrzej Perepeczko. TVN poinformował o jego bogatym dorobku

Zmarł 39-letni funkcjonariusz policji

Drugim ze zmarłych policjantów jest 39-letni aspirant Marcin Sikora. Funkcjonariusz rozpoczął swoją służbę w 2010 roku i wielokrotnie zdobywał nagrody za wzorowe wypełnianie swoich obowiązków. Policjant został także odznaczony „Kryształowym Sercem”, które jest honorowym wyróżnieniem za wzorową i ofiarną służbę na rzecz mieszkańców. 

Z wielkim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego Kolegi. Wczoraj asp. Marcin Sikora przegrał walkę z chorobą. Jego śmierć jest dla nas ogromną stratą. Był doskonałym funkcjonariuszem i człowiekiem o wielkim sercu. Zawsze przyjazny, pomocny i otwarty dla ludzi – czytamy w poście Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, która poinformowała o śmierci swojego kolegi.

Zmarły funkcjonariusz policji aktywnie działał na rzecz poprawy świata

Marcin Sikora dbał o świat i innych ludzi nie tylko podczas służby. Kilka lat temu był nominowany w plebiscycie Grupy Polska Press „Osobowość Roku 2020”, w kategorii „Działalność społeczna i charytatywna”. Zmarły policjant był także założycielem fundacji „Zielone Jutro”, która działa na rzecz ochrony środowiska. Za swoją pracę otrzymał podziękowania zarówno od Prezydenta miasta Bydgoszczy, jak i od Nadleśnictwa Bydgoszcz. 

Marcin Sikora Był także honorowym dawcą krwi. Niestety przegrał walkę z ciężką chorobą.

Źródło: WP Wiadomości, Fakt, Policja Podlaska