Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > TO jednak prawda, co wyszło ze szpitala o córce Ewy Błaszczyk. Pilne doniesienia od samej aktorki!
Sara Karmańska
Sara Karmańska 26.07.2023 17:24

TO jednak prawda, co wyszło ze szpitala o córce Ewy Błaszczyk. Pilne doniesienia od samej aktorki!

Ewa Błaszczyk walczy o powrót córki do zdrowia
Ewa Błaszczyk walczy o powrót córki do zdrowia, fot. KAPiF

Ewa Błaszczyk poświęciła znaczną część swojego życia na walkę o córkę, która w wyniku nieszczęśliwego wypadku zapadła w śpiączkę. Aktorka założyła fundację „Akogo?”, która wybudziła z tego stanu ponad sto osób. Jej własna córka nie miała jednak tyle szczęścia, po tym jak przed 23 laty zapadła w śpiączkę gdy zakrztusiła się tabletką. Jaki jest dziś jej stan?

Ewa Błaszczyk nie traci nadziei

Ewa Błaszczyk nie traci nadziei, że jej córka kiedyś wybudzi się ze śpiączki i dołączy do reszty osób, którym pomogła jej fundacja. Jak sama ujawniła, początki walki nie były proste, ponieważ często zderzała się z pytaniem: „A kogo obchodzą ludzie w śpiączce?”. W ramach jej fundacji działają dwie wyspecjalizowane kliniki – jedna dla dzieci, druga dla dorosłych. 

Niedawno media donosiły o poprawie stanu Oli Janczarskiej. Ewa Błaszczyk potwierdziła informację w niedawnym wywiadzie. 

Rodziny Aleksandra, Michała i Marcina, którzy zginęli w wypadku z Patrykiem Perettim dostaną odszkodowanie? Głos zabrali eksperci

Ewa Błaszczyk o obecnym stanie jej córki Oli

Ewa Błaszczyk w niedawnym wywiadzie dla „Na żywo” ujawniła, że rzeczywiście w przypadku Oli można mówić o drobnych postępach. Choć aktorka nadal ma nadzieje, że jej córka się obudzi, wyznała, że po 23 latach w śpiączce byłoby to raczej rozpatrywane w kategorii cudu. 

– To skomplikowany proces, który wymaga pomocy sztabu ludzi. Co jakiś czas przechodzimy przez diagnozy porównawcze dzięki czemu dowiadujemy się, czy mamy do czynienia z postępem czy zanikiem. U Oli możemy mówić o drobnych postępach, lecz musimy pamiętać, że mijają właśnie dwadzieścia trzy lata od zdarzenia. Czas sprawia, że przebudzenie po takim czasie od strony medycznej rozpatrywane są raczej w kategorii cudu – wyjawiła. 

Ewa Błaszczyk liczy, że technologia wpłynie pozytywnie na stan osób w śpiączce

Ewa Błaszczyk trzyma się wiary w to, że nowe rozwiązania zmienią obecny stan rzeczy. Aktorka ujawniła również że tak duże poświęcenie się fundacji nie pozostaje bez wpływu na jej karierę zawodową. Nawet jeśli jest zaangażowana w wiele projektów, stara się to jakoś połączyć z jej działaniami i maksymalnie wykorzystać swój czas.

– Ola trwa i czeka, a ja wciąż obserwuję, co dzieje się na świecie. Do niektórych rozwiązań podchodzę sceptycznie, ale staram się być na bieżąco ze wszystkimi możliwościami, jak się pojawiają. Dla naszego zespołu genetyka i komórka macierzysta są światełkiem w tunelu – ujawniła.

Źródło: Pomponik, Viva!