Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > “Tęsknisz za PnŚ?”. Olek Sikora nigdy nie był bardziej szczery
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 30.01.2024 17:20

“Tęsknisz za PnŚ?”. Olek Sikora nigdy nie był bardziej szczery

Aleksander Sikora
Aleksander Sikora zabrał głos po zwolnieniu z "PnŚ". Fot. KAPiF

Olek Sikora przez ostatnie kilka lat był związany z “Pytaniem na Śniadanie”. Nagłe zwolnienie prowadzącego wywołało wielką frustrację wśród wiernych widzów programu. Wiele wskazuje na to, że i dla dziennikarza była to trudna sytuacja, którą właśnie postanowił skomentować. W swoich mediach społecznościowych udzielił poruszającej odpowiedzi na pytanie, czy tęskni za “Pytaniem na Śniadanie”. 

Liczne zwolnienia w "Pytaniu na Śniadanie"

Zwolnienia, które w ostatnim czasie miały miejsce w Telewizji Polskiej, obeszły się głośnym echem w całej Polsce. Zaraz po tym, jak władzę w TVP objął nowy rząd, na łamach kolejnych programów rozpoczęła się wielka rewolucja. Pracę stracili nie tylko dziennikarze formatów informacyjnych, ale również rozrywkowych, takich jak doskonale znana śniadaniówka “Pytanie na Śniadanie”. Jeszcze pod koniec zeszłego roku gruchnęła wiadomość o tym, że w styczniowym grafiku nie pojawiły się Anna Popek ani Małgorzata Tomaszewska. Niedługo później kolejni potwierdzali smutne doniesienia o zwolnieniach. 

Ostatecznie okazało się, że z “Pytaniem na Śniadanie” musi pożegnać się cały dotychczasowy skład prowadzących. Tymczasem do śniadaniówki dołączyli Joanna Gorska, Robert Stockinger, Klaudia Carlos, Robert El Gendy, Katarzyna Dowbor oraz Filip Antonowicz. W sieci krążą również nieoficjalne informacje, jakoby do show mieli dołączyć Beata Tadla oraz Tomasz Tylicki. Tymczasem widzowie wciąż nie mogą pogodzić się z odejściem swoich ulubieńców. Ostatnie wyznanie Olka Sikory sprawiło, że ostatnie wydarzenia stały się dla fanów jeszcze trudniejsze do zniesienia.

Od niedawna prowadzi z Katarzyną Dowbor „PnŚ”, teraz podsumował ją w 3 słowach, mocne wyznanie Takiego widoku w "Pytaniu na śniadanie" nie było od lat. Poprzedni zarząd by na to nie pozwolił. Dowbor rozwścieczy fanów moment po powrocie?

Olek Sikora pożegnał się z "Pytaniem na Śniadanie"

Pod koniec stycznia stało się jasne, że nikt z dotychczasowych prowadzących “Pytanie na Śniadanie” nie zatrzymał swojej posady. Jednymi z ulubionych gospodarzy, którzy musieli pożegnać się z formatem, byli Olek Sikora oraz Małgorzata Tomaszewska. Dziennikarz był związany ze śniadaniówką od 2016 roku — wtedy zadebiutował w roli eksperta ds. kultury i show-biznesu. 3 lata później zaczął współprowadzić show z Małgorzatą Tomaszewską, z którą stworzyli niezwykle dobrany, profesjonalny i zabawny duet.

Zwolnienie ekranowej pary spotkało się z niezadowoleniem widzów oraz dużą krytyką. Szczególnej nagonce uległ fakt, iż Tomaszewska straciła pracę, będąc w 8. miesiącu ciąży. Sama prezenterka zdecydowała się oszczędnie skomentować swoje zwolnienie. Jak z kolei zareagował na nie Olek Sikora? Kadr, który ukazał się w mediach społecznościowych dziennikarza, doprowadził do łez wielu fanów…

Projekt bez nazwy (64).png
Aleksander Sikora zabrał głos po zwolnieniu z "PnŚ". Fot. KAPiF
Projekt bez nazwy (63).png
Aleksander Sikora zabrał głos po zwolnieniu z "PnŚ". Fot. KAPiF

ZOBACZ TEŻ: Czy zwolnienie kobiety w ciąży jest zgodne z prawem? Prawniczka komentuje sytuację Małgorzaty Tomaszewskiej

Czy Olek Sikora tęskni za "Pytaniem na Śniadanie"?

Do tej pory Aleksander Sikora nie zdecydował się, by wprost skomentować swoje zwolnienie z “Pytania na Śniadanie”. Dziennikarz nie jest jednak w stanie uniknąć pytań, w których fani dociekają, jakie uczucia wywołało w nim pożegnanie się z formatem, z którym był związany 4 lata. Wiele wskazuje na to, że było ono dla prezentera trudnym doświadczeniem.

Olek Sikora właśnie postanowił odpowiedzieć na kilka z piętrzących się przez ostatnie dni pytań. Na swoim profilu na Instagramie zorganizował Q&A, które spotkało się z olbrzymimi zainteresowaniem fanów. W jednym z nich ktoś zapytał, czy dziennikarz tęskni za “Pytaniem na Śniadanie”. Odpowiedź musiała wywołać wśród internautów wiele emocji, a jednocześnie sprawiła, że jego odejście stało się jeszcze bardziej przykre.

Zawsze! - podsumował krótko Olek Sikora.

Projekt bez nazwy (61).png
Aleksander Sikora zabrał głos po zwolnieniu z "PnŚ". Fot. instagram.com/oleksikora
Projekt bez nazwy (62).png
Aleksander Sikora zabrał głos po zwolnieniu z "PnŚ". Fot. instagram.com/oleksikora
Powiązane
Quiz, jak wiele pamiętasz ze szkolnych lat
Pytania ze szkoły podstawowej. Ile zostało ci w głowie? Sprawdź, czy odpowiesz na wszystkie pytania