Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Wkrótce rozdzwonią się telefony Polaków. Mogą mieć nie tylko twój numer, ale też wszystkie inne dane
Karina Sulich
Karina Sulich 04.08.2020 19:52

Wkrótce rozdzwonią się telefony Polaków. Mogą mieć nie tylko twój numer, ale też wszystkie inne dane

obostrzenia
fot. lelum.pl

Telefon z nietypowymi pytaniami? Jak się okazuje, niebawem każdy z nas może taki otrzymać, co więcej, udzielenie odpowiedzi będzie obowiązkowe. Jak informuje Rzeczpospolita, rząd przygotowuje kolejną ustawę. Zgromadzone zostaną nie tylko nasze numer, ale również wszystkie inne dane. Niektórzy odbiorą go już 1 września. Wszystko przez jedną, zasadniczą rzecz.

Polacy wkrótce mogą odebrać nietypowy telefon. Dlaczego? Jak się okazuje, chodzi o Spis Powszechny, a także Spis Rolny. Ponieważ czasu jest mało, rządowy projekt nowelizacji ustawy o narodowym spisie powszechnym trafił do sejmu. Jeżeli zostanie zaakceptowany, dostaną wszystkie nasze dane.

Tajemniczy telefon

Jak się okazuje, trwają przygotowania do Narodowego Spisu Powszechnego 2021, a rząd w ostatniej chwili chce wprowadzić bardzo istotną zmianę. Jeżeli wejdzie ona w życie, jak informuje Rzeczpospolita, GUS otrzyma od firm komunikacyjnych nasze: imię i nazwisko, PESEL, NIP (jeśli prowadzimy działalność gospodarczą), adres zamieszkania, numer abonencki oraz identyfikator TERYT (terytorialny). Po co?

Jak się okazuje, wszystkie pozyskane dane, które firmy miałaby podać do dnia 26 lutego 2021 roku, zostaną podane rachmistrzom, aby przez telefon przeprowadzone będą spisowe wywiady. Na co już teraz niektórzy z nas powinni się przygotować? Uwagą, będą one obowiązkowe.

  1. Krzysztof Jackowski ostrzega Polaków. Jego słowa naprawdę budzą grozę
  2. „Kuchenne rewolucje” i restauracje, które pozwały Magdę Gessler. O co poszło i jak się skończyło?

Rząd przeprowadzi spis przez telefon

Czym jest Narodowy Spis Powszechny? Narodowy Spis Powszechny to obowiązkowe badanie dla wszystkich osób pełnoletnich, które odbywa się raz na 10 lat. Dodatkowo musimy w nim odpowiedzieć na pytania, jak długo mieszkamy w danym miejscu, skąd przybyliśmy, główne miejsce naszej pracy, ile urodziliśmy dzieci, czy odczuwamy przynależność do danej wspólnoty etnicznej, czy narodu.

Jednak telefon niektórych Polaków zadzwoni o wiele wcześniej. Choć spis powszechny odbędzie się od 1 kwietnia do 30 czerwca 2021 roku, już niebawem, bo 1 września będzie miał miejsce, również obowiązkowy, powszechny spis rolny. Lepiej dobrze się do niego przygotować.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

telefon

Tym razem obowiązkowy spis powszechny może odbyć się przez telefon. Rządowy projekt już trafił do sejmu. Dzięki temu państwo otrzyma dokładne dane wszystkich, pełnoletnich obywateli.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Dramatyczne wydarzenia w TVP na żywo. Są ranni, podczas transmisji doszło do tragedii
  2. Kolejne fakty o rozstaniu Rafała i Gabriela z „Królowych życia”. Rafał wszystko wygadał
  3. Dramat Elżbiety Zapendowskiej, jest coraz gorzej. „Nie można mi pomóc”
  4. Halina Mlynkova przeżywa cichy dramat. Jej małżeństwo całkowicie się rozpadło?
  5. Wszyscy dziś rzucili się po 1 rzecz z Lidla. Ostatnie godziny, za darmo ukochany przysmak lata

źródło: rzeczpospolita.pl, bankier.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Powiązane
dawne gwiazdy telewizji
Rozpoznasz TE gwiazdy z dawnych lat?! Porządna zagwozdka dla Polaków, spróbuj swoich sił