Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Te gwiazdy są siostrami? Prawda w końcu wyszła na jaw
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 25.04.2024 21:00

Te gwiazdy są siostrami? Prawda w końcu wyszła na jaw

Magdalena Zawadzka, Dorota Zawadzka
Fot. KAPIF

Temat pokrewieństwa między gwiazdami wzbudza wśród fanów wiele emocji. Szczególnie gdy nagle zostają ujawnione informacje, na które nie wskazywały wcześniejsze wzajemne stosunki między sławami. Czy Magdalenę Zawadzką i Dorotę Zawadzką łączy jedynie zbieżność nazwisk? Zagadka wreszcie rozwiązana!

Czy Magdalena Zawadzka jest spokrewniona ze znaną w showbiznesie osobą?

Magdalena Zawadzka jest znaną i nagradzaną aktorką, która mimo upływu lat wciąż podejmuje kolejne wyzwania zawodowe. Gdy w 1966 roku ukończyła Warszawską Szkołę Teatralną, swój debiut na wielkim ekranie miała już za sobą. Miała zaledwie 18 lat, gdy wystąpiła w filmie Jana Rybkowskiego “Spotkanie w Bajce”. Drzwi do kariery otworzyły się przed nią po zagraniu głównej roli w komedii “Pieczone gołąbki” z 1966 roku. Od tego czasu wystąpiła jeszcze w wielu innych kultowych produkcjach, które do dziś z rozrzewnieniem są wspominane przez Polaków. Były to m.in. “Wojna domowa”, "Pan Wołodyjowski", "Noce i dnie" czy "Przygody Pana Michała".

Aktorka zabłysła talentem nie tylko na ekranach. Regularnie występowała na scenach w m.in. Teatrze Dramatycznym, Teatrze Ateneum czy Teatrze Polskim. I choć obecnie ma już 79 lat, dalej pozostaje aktywna zawodowo, sporadycznie pojawiając się w różnych produkcjach, za które wciąż zgarnia nowa nagrody i wyróżnienia. Czy utalentowana artystka jest spokrewniona z inną gwiazdą ze świata shwow-biznesu, Dorotą Zawadzką? Fani w końcu poznali odpowiedź.

Dorota Zawadzka atakuje Miszczaka po zwolnieniu Dowbor. Internauci kontrują: "To pisze psycholog?" Dorota Zawadzka mieszkała w namiocie, teraz pochwaliła się pierwszą nocą w domu. Tak wyglądają jej wnętrza

Życie prywatne Magdaleny Zawadzkiej

Życie prywatne Magdaleny Zawadzkiej było równie barwne i intensywne, co to zawodowe. Jej pierwszym mężem był operator filmowy, Wiesław Rutowicz. Małżeństwo to nie przetrwało jednak próby czasu. Aktorka odnalazła szczęście dopiero u boku drugiego męża, starszego o 21 lat Gustawa Holoubka, który może pochwalić się równie imponującym dobytkiem artystycznym, co ona sama. Para poznała się z resztą na planie filmowym swojej pierwszej produkcji. Kilka lat później, w 1973 roku, pobrali się, a w 1978 roku na świecie pojawił się ich potomek.

Jan Holoubek odziedziczył po rodzicach talent aktorski oraz ogromną pasję do świata filmu. Zaowocowały one rozwojem jego kariery, dzięki której dziś jest znany jako jeden z najwybitniejszych reżyserów w Polsce. Filmy, które zapewniły mu ogólnokrajowe uznanie, to m.in. "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy", "Wielka woda" czy hit Netflixa “Rojst”.

KAPIF_oryginal_K1188370F.jpg
Fot. KAPIF, Magdalena Zawadzka

Czy Magdalena Zawadzka jest spokrewniona z Dorotą Zawadzką

Dorota Zawadzka jest znana polskiej publice przede wszystkim ze słynnego programu pt. “Superniania”, który wielu uważa dzisiaj za kontrowersyjny ze względu na prezentowane przez nią metody wychowawcze i edukacyjny wydźwięk całej produkcji. 

Wiadomo co łączy aktorkę z osobowością medialną. Czy jest to pokrewieństwo? Okazuje się, że… nie. Nazwisko “Zawadzka” jest bardzo popularnym statysztycznie rzecz ujmując nazwiskiem w Polsce i wiele osób niespokrewnionych ma je jednakowo wpisane w dowodzie osobistym. Dorota Zawadzka odziedziczyła swoje nazwisko po byłym mężu, Romanie Zawadzkim.

KAPIF_oryginal_K715576F.jpg
Fot. KAPIF, Dorota Zawadzka
Dorota Zawadzka skrytykowała prowadzących festiwal w Sopocie
Sopot
Sopot
Sopot Top of the Top Festival 2021 powoli dobiega końca. Trzeba przyznać, że wydarzenie to zgromadziło nie tylko liczną publiczności w samej Operze Leśnej, ale także miliony widzów przed telewizorami. Jednak, jak się okazuje, nie wszystkim spodobał się koncert, a szczególnie jego prowadzący. Sopot Top of the Top Festival trwa trzy dni - od wtorku do czwartku. Dziś już ostatnia odsłona festiwalu.We wtorek artyści śpiewali ponadczasowe utwory, które znane są większości Polaków. Wśród krytykujących wydarzenia znalazła się Dorota Zawadzka, która najwięcej uwagi poświęciła prowadzącym. Sopot Top of the Top Festival 2021 powoli dobiega końca. Wyłoniono już zwycięzcę Bursztynowego Słowika. Został nim Dawid Kwiatkowski. Chociaż wszystkie koncerty w ramach wydarzenia cieszyły się dużą oglądalnością, okazuje się, że nie wszystkim przypadły one do gustu.
Czytaj dalej
Dorota Zawadzka opowiedziała o traumatycznym porodzie. "Czułam się odarta z godności"
Dorota Zawadzka
Dorota Zawadzka o porodzie
Dorota Zawadzka opublikowała wstrząsające wyznanie. Znana gwiazda popularnego niegdyś show "Superniania" opowiedziała o swoim pierwszym porodzie, który okazał się skrajnie traumatycznym przeżyciem dla 26-letniej wówczas kobiety. Historia przyprawia o dreszcze. W latach 2006-2008 cała Polska śledziła kolejne odcinki programu "Superniania", który dostarczał nie tylko emocji, ale też ciekawych i kreatywnych tricków rodzicielskich, które miały pomóc w opanowaniu niespożytej dziecięcej energii. Jednak niewiele osób wie, że sama Dorota Zawadzka nowi w sobie traumatyczne wspomnienia, związane z jej pierwszym porodem. Gwiazda postanowiła podzielić się przykrymi doświadczeniami na swoim profilu na Facebooku.
Czytaj dalej