Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Tak mieszkał Kulczyk. Czegoś takiego w pokoju śniadaniowym nie ma nikt
Martyna Pałka
Martyna Pałka 07.05.2024 18:43

Tak mieszkał Kulczyk. Czegoś takiego w pokoju śniadaniowym nie ma nikt

Jan Kulczyk
fot. KAPIF; Instagram/@patrick.bruckner.sz

Jan Kulczyk był jednym z najbardziej znanych polskich przedsiębiorców. W jego posiadaniu było wiele luksusowych nieruchomości. Jednak to posiadłość w szwajcarskich Alpach budzi największy podziw. Jak wygląda jego dom?

Jan Kulczyk był jednym z najpopularniejszych biznesmenów

Postać Jana Kulczyka jest doskonale znana sporej większości Polaków. Biznesmen przez długi czas był uznawany za najbogatszego Polaka, a nawet znalazł się w międzynarodowym rankingu Forbesa. Miliarder był w posiadaniu wielu luksusowych nieruchomości, które budziły podziw wszystkich zainteresowanych.

Niestety, mężczyzna odszedł w 2015 roku. Jego ogromny majątek przeszedł na jego ukochane dzieci — córkę Dominikę i syna Sebastiana. Pomimo faktu, że biznesmen miał mnóstwo domów i nieruchomości, to właśnie posiadłość w Alpach od zawsze uznawana była za jego najbogatszy dom. Jak obecnie wygląda to miejsce?

Jan Kulczyk, fot. KAPiF
Jan Kulczyk był jednym z najpopularniejszych biznesmenów, fot. KAPIF
Jan Kulczyk.jpg
Jan Kulczyk był jednym z najpopularniejszych biznesmenów, fot. KAPIF
Kaczorowska współczuje Hakielowi. Sama poruszyła górę, żeby nie tańczyć z jedną gwiazdą Za 4 zł zrobiła obiad dla całej rodziny. Większość znalazła na ulicy

Jan Kulczyk posiadał w Alpach prawdziwy diament

Posiadłość polskiego biznesmena do dzisiaj budzi podziw wszystkich odwiedzających tamte rejony. Rezydencja Lonsdaleite Estate położona jest w szwajcarskich Alpach i do dzisiaj zachwyca swoim ogromem i opływającym ją luksusem. Już w 2017 roku miejsce to wyceniono na ponad 700 milionów złotych.

W środku ekskluzywnego domu można znaleźć między innymi saunę himalajską, basen, spa, czy nawet teatr. Rezydencja znajduje się również w bardzo dobrej lokalizacji — położona jest w słynnym kurorcie narciarskim St. Moritz i zajmuje około 4 tysiące mkw. Wiadomo również, że w przeszłości była ona wystawiona na sprzedaż i była uznawana za najdroższy dom w Szwajcarii. Obecnie nie wiadomo, czy zyskała nowego właściciela, czy oferta wciąż jest aktualna.

ZOBACZ TEŻ: Ci znani Polacy nie przeszli egzaminu dojrzałości.

Jak dziś wygląda luksusowa posiadłość Jana Kulczyka w Alpach?

Nie da się ukryć, że dom bogatego Polaka od zawsze budził zachwyt wśród internautów. Nie tylko dlatego, że w środku można znaleźć takie atrakcje, jak teatr, sauna himalajska, czy kino domowe, ale również z powodu jego wystroju wnętrza. 

Już na samym wstępie wita nas czerwony aksamitny dywan, a w kolejnym pomieszczeniu możemy znaleźć futra z norek. Z kolei ściany kącika śniadaniowego w kształcie jajka są pokryte 24-karatowym złotem, a podziemne jezioro oświetlone jest lampami z kryształami Swarovskiego.

Na terenie rezydencji znajduje się również winnica oraz prywatny wyciąg narciarski. Dodatkowo Jan Kulczyk posiadał na terenie willi wiele dzieł sztuki, w tym między innymi rzeźbę wartą ponad 500 tysięcy złotych.