Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Szpak zwrócił się do Luny przed Eurowizją. Ma ważne przesłanie
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 20.04.2024 15:54

Szpak zwrócił się do Luny przed Eurowizją. Ma ważne przesłanie

Michał Szpak, Luna
Fot. AKPA, KAPiF

Już 7 maja odbędzie się pierwszy półfinał Eurowizji 2024, w którym Polskę będzie reprezentować Luna. Młoda artystka musiała zmierzyć się z krytyką. Teraz zdradziła, jakie słowa usłyszała od Michała Szpaka, który niegdyś także występował w tym prestiżowym konkursie. Jaką miał radę dla młodszej koleżanki?

Luna to przyszła reprezentantka Polski na Eurowizji

Tegoroczne preselekcje do Eurowizji wywołały w polskich mediach wiele emocji. Po zeszłorocznym występie Blanki internauci wiązali wielkie nadzieje z wyborem kolejnego reprezentanta bądź reprezentantki. Udział w międzynarodowym konkursie piosenki jest dla wielu krajów okazją na to, by zaistnieć, a przy okazji pochwalić się utalentowanymi artystami. Do walki o wyjazd na Eurowizję zgłosiło się więc mnóstwo artystów z Justyną Steczkowską i Edytą Górniak na czele. Jednak żadna z ich propozycji nie oczarowała jury w takim stopniu co piosenka “The Tower” w wykonaniu Luny.

Aleksandra Wielgomas, bo tak naprawdę nazywa się Luna, w eliminacjach do Eurowizji zdobyła 34 punkty, o włos wyprzedzając Justynę Steczkowską. Ten fakt nie spodobał się fanom znanej piosenkarki, przez co na młodą artystkę spadło wiele nieprzyjemnych komentarzy. Już niedługo Luna będzie miała okazję udowodnić im, że nie mieli racji, twierdząc, że nie zajdzie daleko w międzynarodowym konkursie. Dziewczyna rzetelnie przygotowuje się do udziału w Eurowizji. Czy rada, którą otrzymała od Michała Szpaka, okaże się przydatna w tym procesie?

Michał Szpak
Michał Szpak Fot. AKPA 
Eurowizja: Tak będzie wyglądał występ Luny. Zainspirowała się Polską Luna właśnie ujawniła, kim są jej rodzice. Pochodzi ze znanej rodziny

Luna zmaga się z problemami zdrowotnymi

Najnowsze wieści dotyczące Luny nie były zbyt optymistyczne. Choć sporo osób stoi za artystką murem, w sieci pod jej adresem nieustannie pojawiają się przykre komentarze. Fala hejtu nasiliła się, gdy w połowie kwietnia wokalistka musiała odwołać występy, które planowała na najbliższe miesiące. Wcześniej zaprezentowała się na scenach w takich miastach jak Londyn, Madryt czy Barcelona. Niestety nie będzie w stanie dokończyć swojej trasy ze względu na problemy zdrowotne. Czy fani Luny mają się o co martwić?

Stan zdrowia reprezentantki Polski na tegoroczną Eurowizję pogorszył się, w czym pewną rolę odegrały również nerwy i stres. W związku z tym Luna musiała zrezygnować z koncertów, aby oszczędzać głos.

Siłą rzeczy jest stres i są trochę nerwy, zwłaszcza że troszeczkę podupadłam na zdrowiu i to jest taki moment, gdzie czuję się bezradna i trochę bezsilna, bo ten głos nie działa tak, jakby się chciało, więc troszeczkę stresu jest. Wierzę, że teraz na chwilę będzie odpoczynek głosu, żeby później w Szwecji wzrosnąć i żeby dać z siebie 200 procent – zapewniała w rozmowie z agencją Newseria Lifestyle.

W tym trudnym czasie wsparcia postanowił udzielić jej sam Michał Szpak.

ZOBACZ TEŻ: Finał Eurowizji pod znakiem zapytania?

Luna
Luna Fot. AKPA 

Michał Szpak dał Lunie ważną radę

Michał Szpak reprezentował Polskę na Eurowizji w 2016 roku z piosenką “Color of your life”. Choć zajął wówczas 8. miejsce, rodacy byli ogromnie dumni z jego osiągnięcia. Artysta bez zarzutu zaprezentował się podczas konkursu, podbijając serca międzynarodowej publiczności. Do dziś jest uznawany za jednego z najlepszych wokalistów w kraju, którego uwielbia słuchać szczególnie młode pokolenie.

Teraz Szpak postanowił podzielić się swoim doświadczeniem z koleżanką po fachu. Co jej powiedział?

Wspaniałą wskazówkę dostałam od Michała Szpaka, który jest niesamowicie dobrą duszą. On mi po prostu powiedział: “Słuchaj siebie, wiele osób będzie ci dawało jakieś rady, ale to ty wiesz, co masz robić. Skup się na sobie, posłuchaj swojej intuicji i zaufaj sobie. Uwierz w siebie, to jest najważniejsze” – ujawniła Luna w rozmowie z portalem “NaTemat.pl”.

Czy dzięki tej radzie polska artystka stanie na podium na Eurowizji?

Luna
Luna Fot. AKPA