Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Luna cierpi na rzadką chorobę. Ma ją 1:5000 osób w Polsce
Alicja Kowalska
Alicja Kowalska 22.02.2024 17:35

Luna cierpi na rzadką chorobę. Ma ją 1:5000 osób w Polsce

Luna ma bardzo rzadką chorobę
Luna ma bardzo rzadką chorobę; fot. TRICOLORS/East News; Wojciech Olkusnik/East News

Aleksandra Wielgomas, lepiej znana jako Luna będzie reprezentować Polskę w Konkursie Eurowizji 2024. Niewielu fanów wie jednak, że gwiazda od najmłodszych lat zmaga się z nietypową chorobą.

Luna. To ona pojedzie na Eurowizję

Luna będzie reprezentowała Polskę na Konkursie Eurowizji 2024. Piosenkarka wygrała polskie preselekcje, a tym samym już w maju wystąpi w szwedzkim Malmö. Zaśpiewa tam utwór „The Tower”. 

Już teraz pojawiają się informacje, że Polka może wystąpić już w pierwszym półfinale – 7 maja. Co więcej, jej pozycja startowa ma przypadać na pierwszą połowę reprezentantów. 

Choć wokół Luny - zaraz po preselekcjach - pojawiło się wiele kontrowersji i nieprzychylnych komentarzy, piosenkarka ma wierną rzeszę fanów, którzy mocno jej kibicują. 

22-letnia piosenkarka miała u stóp cały świat. Karierę przerwał tragiczny wypadek, po nim jej mąż uciekł z Polski 26-letnia piosenkarka ma problemy ze zdrowiem? Media donoszą, że waży 39 kilogramów

Kim jest Luna?

Luna to jedynie pseudonim artystyczny. Piosenkarka tak naprawdę nazywa się Aleksandra Katarzyna Wielgomas. Urodziła się w 1999 roku w Warszawie. Na Instagramie dziewczynę śledzi ponad 25 tys. osób. 

Wiadomo, że piosenkarka interesuje się – oprócz muzyki – także gimnastyką. Trenuje jogę i aerial stretch. Dziewczyna już od najmłodszych lat interesowała się muzyką i sztuką. Pierwsze kroki stawiała w Ognisku Teatralnym "U Machulskich" oraz występowała w Teatrze Wielkim — Operze Narodowej w Warszawie.

Luna cierpi na niezwykle rzadką przypadłość

Luna ma niezwykle charakterystyczną urodę. Mocno przyciąga wzrok fanów, którzy nie mogą wyjść z podziwu nad jej włosami i cerą. Jak się jednak okazuje, delikatna uroda Luny, blada cera i jasne oczy nie są przypadkiem.

Piosenkarka ostatnio wyznała, że jest „prawie albinoską”. Oznacza to, że cierpi na niedobór melatoniny, który sprawia, że we włosach, skórze i tęczówkach brakuje pigmentu. 

 Scenicznymi strojami, makijażem staram się tylko podkreślać moją urodę, tworzyć własną rzeczywistość, ale też inspirować do tego samego innych. Mam białe brwi, rzęsy, jak się urodziłam byłam prawie albinoską i nie chcę tego zmieniać — powiedziała w rozmowie z "Co za tydzień".

Tagi: eurowizja