Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Syn otrzymał rzadkie imię po swoim pradziadku. Wszystkie dzieci się z niego śmieją
Łucja Jureczko
Łucja Jureczko 16.09.2019 13:08

Syn otrzymał rzadkie imię po swoim pradziadku. Wszystkie dzieci się z niego śmieją

syn
fot. Anita Jankovic, unsplash.com

Syn otrzymał bardzo rzadkie imię po swoim pradziadku. Choć rodzice są zachwyceni, on już nie do końca. Wszystkie dzieci śmieją się z niego i wyzywają z powodu nietypowego imienia. Podobnie jest z dalszą rodziną chłopca.

Wybór imienia dla dziecka nie jest prostą rzeczą. Matka tego chłopca chciała w jakiś sposób upamiętnić swojego dziadka. Syn otrzymał imię na jego cześć, jednak nie skończyło się to dla niego dobrze, jest on z tego powodu wyśmiewany.

Syn otrzymał rzadkie imię po swoim pradziadku

Imię syna jest dość przestarzałe, nic dziwnego, w końcu takie imię nosił z dumą jego pradziadek. Wiele dzieci oraz dalsza rodzina chłopaka, śmiali się z wyboru jego matki. Chłopiec nie miał wyboru, musiał zaakceptować swoje imię, przynajmniej do czasu, w którym będzie mógł je zmienić.

syn

Matka chłopca twardo staje przy swojej decyzji co do wyboru imienia, mimo dużej fali krytyki, która na nią spadła. Nie tylko ludzie z ich otoczenia, ale także internauci, którzy dowiedzieli się o całej sytuacji, są oburzeni.

Wszystkie dzieci śmiały się z jego imienia

Mama wysłała list do portalu mama:Du w którym opisuje co musiała przejść zarówno ona jak i jej syn. Już od drugiego roku życia chłopca, inne dzieci śmiały się z niego. Dlaczego? Jego matka postanowiła mu nadać imię po jej dziadku, czyli pradziadku chłopca, który nazywał się Alfons.

Dlaczego zdecydowała się na taki wybór? Matka przyznała, że jej dziadek, zastąpił jej tak naprawdę ojca, nauczył ją wędkować, jeździć na rowerze i wychował ją, ale czy to wystarczający powód, aby nazwać w ten sposób dziecko? Wiele osób uważa, że nie.

Chłopiec zaakceptował swoje imię

Chłopiec nie miał wyboru, mimo piekła, które przechodzi, zaakceptował swoje imię. Nic dziwnego, mimo że Alfons jest jeszcze mały w przyszłości na pewno nie raz spotkają go niemiłe komentarze czy wyśmiewanie. A może chłopiec zdecyduje się zmienić swoje imię?

Jak można zmienić imię? Imię można zmienić, jednak wcale nie należy to do prostych czynności. Imię możemy zmienić tylko w szczególnych przypadkach, gdy np. jest ono obraźliwe, bądź ośmieszające. Aby zmienić imię, musimy udać się do Urzędu Stanu Cywilnego i złożyć odpowiedni wniosek.

ZOBACZ TEŻ:

    1. Najdroższa rasa psów w Polsce. Kosztują prawdziwą fortunę, mało kogo na nie stać
    2. Joanna Senyszyn w młodości była blisko związana z rodziną. Pomagała chorej mamie we wszystkich obowiązkach
    3. Legendarna wokalistka była molestowana przez kuzynkę. Prawdę ujawniono po latach.
    4. Zobaczyła, co pies robi jej śpiącemu dziecku. Natychmiast wyciągnęła telefon i zaczęła nagrywać
Powiązane
Quiz, jak wiele pamiętasz ze szkolnych lat
Pytania ze szkoły podstawowej. Ile zostało ci w głowie? Sprawdź, czy odpowiesz na wszystkie pytania