Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Mamy potwierdzenie, już jutro rusza wielka blokada. Dwa dni później będzie jeszcze gorzej, Polki i Polacy muszą przygotować się na kolejne protesty
Aleksandra Kwaterkiewicz
Aleksandra Kwaterkiewicz 06.12.2020 12:34

Mamy potwierdzenie, już jutro rusza wielka blokada. Dwa dni później będzie jeszcze gorzej, Polki i Polacy muszą przygotować się na kolejne protesty

Biedronka
fot. Lelum

Już jutro na ulicach polskich, ale także europejskich miast rusza prawdziwa blokada. Jak przekazuje polsatnews.pl, jutro o godzinie 17.00 rozpocznie się Strajk Klimatyczny, organizowany przez młodych ludzi. Do spontanicznych spacerów mają przyłączyć się zwolennicy Strajku kobiet. Marta Lempart zapowiedziała: – Oddajemy dziś głos ludziom młodym, którzy myślą o przyszłości Europy i świata.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Kiedy odbędzie się blokada Warszawy
  • Dlaczego Ogólnopolski Strajk Kobiet łączy siły ze Strajkiem klimatycznym
  • Jakie są plany Strajku kobiet na grudzień

Organizatorzy Strajku Klimatycznego tłumaczą, że chcą zostać usłyszani przez rząd. Jak dotąd nikt nie odpowiedział na ich prośby. Spontaniczne spacery, których będziemy świadkami jutro, będą nie tylko głosić hasła o polityce klimatycznej, ale także o równości, tolerancji i prawach kobiet.

Jutro blokada Warszawy Strajk kobiet i Strajk klimatyczny łączą siły

W piątek odbyła się konferencja prasowa w biurze Strajku kobiet przy ulicy Wiejskiej. Aktywistki zapowiedziały, że łączą siły ze Strajkiem Klimatycznym. Już 9 grudnia o godzinie 17.00 przed kancelarią premiera młodzi ludzie będą walczyć o zmiany.

Od dwóch lat próbujemy skontaktować się z politykami, wysyłamy petycje i apele, na które nikt nie odpowiada. Jesteśmy zbywani, bo jesteśmy młodzieżą. A my nie chcemy być ignorowani. Nie chcemy, żeby o naszej przyszłości decydowali panowie w garniturach – powiedziała Agnieszka Kula z Młodzieżowego Strajku Klimatycznego.

Marta Lempart odniosła się do słów młodych:

Nie wyobrażam sobie, że ktokolwiek, kto walczy o wolność i prawa człowieka, nie poprze tych młodych ludzi.

W środę 9 grudnia młodzi ludzie nie tylko w Polsce, ale także w Europie będą wychodzić na spontaniczne spacery na ulice, chcąc w ten sposób wyrazić swój sprzeciw wobec braku działań rządów na przerażające zmiany klimatyczne, do udziału w protestach są także zachęcane wszystkie osoby walczące o równość i prawa kobiet i przeciwko wykluczeniu wszelkich mniejszości.

Teksty wybrane dla Ciebie:

W grudniu będzie gorąco

Grudzień będzie gorącym miesiącem. Aktywistka Strajku kobiet zapowiedziała, że w tym miesiącu odbędą się liczne protesty. Trwają specjalne przygotowania do 13 grudnia, rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.

Aktywistki zapowiedziały, że do strajku kobiet dołączają się kolejne środowiska. Wśród nich uczniowskie, które będą protestować za zdjęciem z urzędu Przemysława Czarnka:

Postanowiliśmy zorganizować Ogólnopolski Strajk Edukacyjny, odbędzie się od 7 do 11 grudnia. Ten strajk będzie miał formę ostrzegawczą, żadnych bardzo radykalnych działań. Po prostu chcemy wyrazić niezadowolenie, mówiąc delikatnie. Zachęcamy w ramach strajku do brania udziału w akcjach charytatywnych – mówił przedstawiciel OSE.

Uczniowie uczestniczący w protestach mają w tych dniach zrobić także coś ważnego: oddawać krew, osocze, wspierać gastronomię i sprzątać lasy.

9 grudnia zachęcamy wszystkich do niebrania udziału w zajęciach dydaktycznych. Zachęcamy wykładowców i nauczycieli do włączenia się – nawoływał.

Przypomnijmy, że Strajk Kobiet w swoich siedmiu postulatach już uwzględnił odwołanie ministra Przemysława Czarnka. Pod Ministerstwem Edukacji Narodowej już miały miejsce liczne protesty, szczególnie po słynnej wypowiedzi ministra:

– Brońmy nas przed ideologią LGBT i skończmy słuchać tych idiotyzmów o jakichś prawach człowieka czy jakiejś równości. Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym i skończmy wreszcie z tą dyskusjąmówił Czarnek w czerwcu w TVP Info.

Zobacz także w naszych serwisach:

Źródło: polsatnews.pl

Powiązane
Edyta Górniak
Kto to powiedział: Edyta Górniak czy Violetta Kubasińska? Arcytrudny quiz