Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Smutny widok na grobie Leonarda Pietraszaka. Nie bez powodu świeci pustkami
Michał Fitz
Michał Fitz 21.03.2023 21:18

Smutny widok na grobie Leonarda Pietraszaka. Nie bez powodu świeci pustkami

Grób Leonarda Pietraszaka
fot. KAPiF

Tuż po pogrzebie grób Leonarda Pietraszaka dosłownie tonął w wieńcach i kwiatach, które tłumnie przybyli żałobnicy złożyli ku jego pamięci. Od tamtej ceremonii minęło już jednak kilka tygodni i dziś miejsce spoczynku aktora wygląda już zupełnie inaczej.

Aktualne zdjęcia przedstawiające grób artysty właśnie trafiły do sieci. Co na nich widać?

Jak wygląda grób Leonarda Pietraszaka?

Leonard Pietraszak został pochowany na Cmentarzu Satofarnym w swojej ukochanej Bydgoszczy. Jeszcze do niedawna z daleka można było zlokalizować miejsce pochówku aktora z uwagi na liczne wieńce. Teraz rzuca się w oczy z innego powodu.

Obecnie jest bowiem całkowicie ogołocony. Z ziemi wystaje jedynie krzyż z plakietką nagrobną. Trzeba dobrze się w nią wczytać, by zorientować się, że w tym miejscu leży znany i zasłużony dla miasta człowiek.

Ojciec Dawida Kubackiego zdradził szczegóły rodzinnego dramatu. Wiadomo, kiedy jego synowa udała się do szpitala

Dlaczego grób Leonarda Pietraszaka tak wygląda?

Warto oczywiście podkreślić, że grób Leonarda Pietraszaka nie wygląda tak pusto ze względu na zaniedbanie. Wręcz przeciwnie, po tradycyjnych sześciu tygodniach, w trakcie których wieńce leżą w miejscu spoczynku, ktoś go uprzątnął. To znaczy, że miejsce spoczynku aktora jest jak najbardziej zadbane.

Należy się więc spodziewać, że w niedługim czasie w tym miejscu zostanie postawiony odpowiedni, murowany nagrobek. Niewykluczone, że będzie zawierał akcenty artystyczne.

Leonard Pietraszak może zostać upamiętniony

Niewykluczone, że pomnik, który zostanie postawiony Pietraszakowi na cmentarzu, nie będzie jedynym, który stanie w Bydgoszczy na jego cześć. Rzeczniczka miasta w rozmowie z „Super Expressem” wyjawiła bowiem, że miasto będzie chciało go upamiętnić w wyjątkowy sposób.

Jednocześnie nadmieniła jednak, że nie ustalono jeszcze, w jaki aktor zostanie uhonorowany. Można się więc spodziewać zarówno nazwania ulicy jego imieniem, jak i pomnika, czy nawet innej formy uczczenia jego pamięci.

Źródło: Super Express