Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Jean-Marie Le Pen wziął ślub w tajemnicy przed rodziną. Panna młoda ma 88 lat
Marta Kulik
Marta Kulik 19.01.2021 12:20

Jean-Marie Le Pen wziął ślub w tajemnicy przed rodziną. Panna młoda ma 88 lat

ślub
fot. Nathan Dumlao on Unsplash

Znany francuski polityk, Jean-Marie Le Pen wziął ślub w tajemnicy przed rodziną, bliscy o ceremonii mieli dowiedzieć się dopiero z mediów. Jego wybranka ma 88 lat, a sam pan młody 20 czerwca obchodził 92 urodziny.

Rodzina znanego polityka jest w szoku. Jean-Marie Le Pen nie poinformował nikogo, że zamierza poślubić Janę. Nie był to jednak nowy związek. Para wzięła ślub cywilny już 30 lat temu. Teraz zdecydowali się na ceremonię w obrządku katolickim.

Jean-Marie Le Pen wziął ślub

Polityk ma córki z pierwszego małżeństwa z Pierrette Le Pen oraz ośmioro wnucząt. Wszyscy dowiedzieli się o ślubie z mediów w poniedziałek. Nie mogli uwierzyć własnym uszom.

Zastanawiamy się dlaczego. Dowiedziałam się z prasy, to upokarzające i bolesne dla nas, dzieci, jak i dla wszystkich wnuków. […] Kiedy masz takiego ojca, musisz nauczyć się go ignorować. Ale my, jego córki, jesteśmy w szoku – w rozmowie z Le Figaro powiedziała Yann, starsza siostra przewodniczącej Zjednoczenia Narodowego Marine Le Pen.

Ślubu udzielił Philippe Laguerie, były proboszcz parafii św. Mikołaja w Paryżu. To jednocześnie znana postać francuskich środowisk konserwatywnych. Ceremonia odbyła się w domu polityka.

Kim jest Jean-Marie Le Pen?

Jean-Marie Le Pen to francuski polityk oraz prawnik, założyciel i wieloletni przywódca Frontu Narodowego, a także pięciokrotny kandydat w wyborach prezydenckich.

Le Pen słynie już ze skrajnych wypowiedzi. Syn rybaka i krawcowej wygłaszał poglądy antysemickie i rasistowskie, a nawet negował Holokaust.

W latach 60 poślubił Pierrette Lalanne, z którą ma trzy córki: Marie-Caroline, Yann i Marine. Kobieta uciekła od niego z dziennikarzem, który pisał jego biografię.

Niestety, nie zawsze śluby wywołują radość w rodzinie. Zdarza się, że nawet panna młoda nie jest zadowolona z najważniejszego dnia w swoim życiu. Radość potrafi zniszczyć najmniejszy, choć bolesny szczegół. Więcej na ten temat przeczytasz, klikając >tutaj<.

Niektóre uroczystości wywołują skrajne emocje. Jakiś czas temu pisaliśmy o ślubie, który mrozi krew w żyłach.

Le mariage secret de Jean-Marie Le Pen choque le clan familial https://t.co/7kawJOzU5u via @Le_Figaro

— Badr ???? (@MrBadr_) January 19, 2021

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Powiązane
Magdalena Wójcik i Manuela Michalak
Wielki test wiedzy o programie Big Brother. Aby go zdać, musisz mieć minimum 12/16