Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Para udała się do kościoła, by ochrzcić swoje dziecko. Goście nie wiedzieli, że w planach był jeszcze niezapowiedziany ślub
Anna Frankiewicz
Anna Frankiewicz 02.09.2019 16:46

Para udała się do kościoła, by ochrzcić swoje dziecko. Goście nie wiedzieli, że w planach był jeszcze niezapowiedziany ślub

ślub
instagram.com/edytagorniak

Ślub zazwyczaj jest uroczystością, na którą młodzi chcą wszystkich gości dobrze przygotowanych. Nie ta para! Oni postanowili, że zaskoczą wszystkich poza najbliższymi członkami rodziny. Nawet drużba pana młodego dowiedział się już podczas trwania uroczystości. Skąd u nich taki pomysł?

Hannah Clayton i jej o dziesięć lat starszy partner Darren Harding Evans zaprosili ponad 70 osób na chrzciny swojej córeczki. Czego goście nie mogli przewidzieć to to, że w połowie ceremonii para pojawi się gotowa do ślubu, Hannah w pięknej sukni. Dlaczego chcieli, żeby ich ślub wyglądał w taki sposób?

Ślub podczas chrzcin

– Jesteśmy razem od ośmiu lat. Zaręczyliśmy się w 2014. Teraz pomyśleliśmy, że to równie dobra okazja, jak każda inna. Powiedzieliśmy tylko kilku osobom, w tym naszym rodzicom i druhnom, bo potrzebowaliśmy trochę pomocy w organizacji. Ale większość ludzi myślała, że przychodzą na chrzest Bryony, więc wszyscy byli w szoku – powiedziała w wywiadzie dla portalu metro.co.uk.

Hannah mówi, że zainspirowały ich wydarzenia, podczas których ludziom mówiono, że przychodzą na chrzest, który okazywał się weselem. Oni jednak postanowili urozmaicić ten scenariusz. Postanowili, że podczas prawdziwych chrzcin, znikną na moment i powrócą przebrani już na ślub. Wszyscy goście byli wzruszeni do łez.

Kiedy po porodzie można ochrzcić dziecko?

Dziecko można ochrzcić najwcześniej 6 tygodni po porodzie, ze względu na jego odporność. Czasem, w którym chrzciny są bezpieczne już niezależnie na przykład od pogody, to 5-6 miesięcy po narodzinach. Jeśli chodzi o kwestie formalne, to teoretycznie Kościół umożliwia chrzciny przez cały rok. Należy jednak pamiętać, że większość parafii ma na te uroczystości wyznaczoną na przykład jedną niedzielę w miesiącu.

Co warto wiedzieć, na temat urządzania chrztu? Generalnie nie istnieją raczej ustalone tradycje w kwestii tego, jak powinny wyglądać chrzciny. Rodzice mogą zdać się na swoją fantazję. Część lubi świętować je przy okazji Bożego Narodzenia czy Wielkanocy, inni będą woleli bardziej kameralne uroczystości. Można nawet pokusić się o niespodziewany ślub, jak zrobili to Hannah i Darren, chociaż tutaj organizacja może okazać się bardzo skomplikowana.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ślub

Wcześniej o ślubie wiedziała tylko najbliższa rodzina.

ślub

Goście byli bardzo wzruszeni.

ślub

Wszystkich cieszy szczęście młodej pary.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramat rodzin z całej Polski. Za śmieci zapłacą 1728 złotych!
  2. Pani Irenka od 30 lat nie je mięsa. ”Mam 93 lata i nie mam na co umrzeć”
  3. Nastolatka wysłała mamie zdjęcie swojego pokoju. Kobieta zauważyła jeden niepokojący szczegół
  4. Miała dość bałaganu męża. By go zawstydzić, założyła konto, które podbija Instagram
  5. Ksiądz zażądał od pary młodej dwukrotnie większej stawki za ślub. Powód jest oburzający
  6. 10 faktów o Zbigniewie Wodeckim. Nie każdy o tym wiedział!
  7. Znaleźli dwa porzucone psy. Miały niepokojący nienaturalny kolor sierści, podano zasmucającą przyczynę

źródła: metro.co.uk

Powiązane
Uśmiech Dody
Poznajesz uśmiechy tych celebrytek? Nawet ich mężowie mogliby się pomylić!